20/09/2020

10 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ

10 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ 

Siz, bebeğinizin yaklaşan 1 yaşı için neler yapacağınızı tasarlarken o bu ay içinde ayaklanarak sizi şaşırtabilir. Bu durumla birlikte bebeğinize büyük görünen nesneler küçülür ve kendine olan özgüveni artar. Bu sayede bakalım daha neler neler yapabilecek…

Beslenme konusunda artık sizin yükünüz azalır çünkü güçlenen el becerileriyle kaşık tutarak yemek yer. Ayrıca, kalemle karalamalar yapar. Desteksiz ayaklanmadan önce bir yerlere tutunarak sıralar (tutunarak ilerleme), koltuk ve sandalye gibi çıkabileceği yüksekliklerden çıkıp iner. Taklit etmesi hala devam ederken yüz, mimik ve jestlerini yapmakta daha iyi hale gelir.

Oyun oynamaktan, basit puzzle parçalarını birleştirmekten sevdikleriyle vakit geçirmekten zevk alır. Anlamsız sesler çıkarmasına rağmen aslında konuşmaya başlamıştır. Renkli çocuk kitaplarına bayılacaktır ve siz onları okurken sayfa çevirmekten çok hoşlanır. Ve işte artık o döneme geldik! Devir, “burnun nerede, kulağın nerede?” devri! Artık sorduğunuz soruların yanıtı bir çift anlayamayan boncuk göz değil, gayet anlayan ve hatta gösteren minik bir el!

11 Aylık Bebek Gelişimi İçin Tıklayın...

KAYNAK https://blog.joker.com.tr