18/09/2020

AKREP BURCU

AKREP BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

 

Yönetici Gezegeni: Pluto-Mars
Grubu: Su
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu sayısı: 9
Uğurlu taşı: Topaz
Uğurlu renkleri: Canlı kırmızı, siyah
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği
Uğurlu kokuları: Misk, manolya
En belirgin özelliği: Karanlık
En büyük emeli: Zenginlik
En büyük hatası: Merhametsizlik
Zayıf noktaları: Benmerkezcilik, kibir
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Balık
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Balık
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Aslan, Başak, Akrep, Kova


GENEL ÖZELLİKLERİ

Akrep burçları için hayat bir deney sahasıdır ama yaptığı her şeyi çok ciddiye alır. Amaçlarını kesin çizgilerle belirler. Akrepler yaşama tutkuyla bağlıdır. Yaşama güçleri kadar fiziksel güçleri de kuvvetlidir. Her an patlamaya hazır yanardağ gibidirler. Akrep burçlarının güçleri gözlerinden okunur. Mimiklerini kontrol altında tutsalar bile bakışları ile sevgilerini ya da nefretlerini aktarabilirler. Kızgın bir Akrep burcunun gözleri bir Aslan'ı bile yolundan döndürebilir. Duygularına kapılırlarsa tehlikeli olabilecekleri için hareketlerini sürekli şekilde mantık kontrolü altında tutmaya çalışmalıdırlar. Bu burçtan en iyi ve en kötü insanlar çıkabilir. Yaşadığı hayatı kontrolü altında tutmak ister. Yapılan iyilikleri de kötülükleri de unutmazlar. Cinsellik yaşamlarında önemli bir yer tutar.

AKREP KADINI 

Akrep burcu kadını cazibeli, azimli, hırslı, akıllı ve sezgileri kuvvetli yapısıyla dikkat çeker. Hoş bir mizacı vardır. Alçakgönüllü ve yumuşak başlı görünmesine karşın, bir o kadar da mağrur ve kibirlidir. Kıskançlık akrep burcu kadınının doğasında vardır. Dostluklar onun için çok önemlidir. Yalandan nefret eder. Doğru bildiği konularda kesinlikle taviz vermez. Cesurdur ve tuttuğunu koparıncaya kadar çabalamaya devam eder. Başarısızlığı hiçbir şekilde kabul etmez. Akrep burcundaki kadınlar çevresine karşı garip bir şüphecilikle yaklaşır ve kolay kolay karşı tarafa güvenmez. Fazlasıyla duygusal olan bu burcun kadınlarının intikam duyguları da çok gelişmiştir Bir ilişkide öncelikle sevgi ve saygıya önem verir. Aşkla sevdiği bir erkekle ömür boyu mutlu olabilir.

AKREP ERKEĞİ


Akrep burcu erkeği arzulu, kararlı, duygusal ve duyarlı yapısıyla dikkat çeker. Neşeli ve hareketli gibi görünse de karamsar bir hali vardır. Hayatın zevklerine aşırı düşkündür. Özellikle yemeğe, alkollü içeceklere ve cinselliğe karşı zaafı vardır. Kimseye kolay kolay güvenmez. Maddiyata çok önem verir. Maddi anlamda edinilen gücün güven verdiğini düşünür. Eleştirmeyi sever, tenkit edinmekten hoşlanmaz. Açık sözlü ve güvenilirdir. Dostlarına çok önem verir. Bu burcun erkekleri çevresindeki insanların kişiliklerine dair tüm detayları anlayıp, yorumlayabilir. Analiz yeteneği gelişmiştir. İkili ilişkilerde oldukça kıskançtır. Eşini aşırı derecede sahiplenir. Evlendiğinde arzulu, tutkulu, sadık ve eşinin tüm isteklerini yerine getirmeye çalışan uyumlu bir eş, sevecen bir baba olacaktır.

Akrep burcu kadını – Aşk

Daima sığınılacak bir liman olabilen Akrep kadını hayatının sonuna kadar güçlü olacak ve hayatın yükünü sizden fazla üstlenecektir. Akrep kadını geçici ilişkilerden çok sonsuz aşkın peşindedir. Aradığını bulduğu an uzun yıllar partnerine sadık kalır ve ona ihtiyaç duyduğu güveni verebilirseniz hiç kimseye asla açmadığı iç dünyasını bile sizinle paylaşacaktır

Akrep burcu kadını – Cinsellik

Akrep kadını Zodyak’ta belki cinselliği en fazla önemseyen burçtur diyebiliriz. Aradığını bulana kadar cinselliğe yanaşmayabilir de, rastgele pek çok cinsel ilişkiye girebilir de. Her halükarda cinsellik onun için hem bedensel, hem düşünsel bir aktivitedir. Oyuncu, her türlü fanteziye açık, zengin bir cinsel dünyası vardır.

Akrep burcu kadını – İlişkiler

Çoğu Akrep kadını aşkın hayatta bir kez karşısına çıkacağına inanır, o şanslı kişiyi bulduğunda her haliyle sever ve uzun yıllar boyunca kopamaz. Bu nedenle bazen Akrep kadınının hayatı tüm gerçekliğiyle kabullenme becerisi aşk konusunda başını ağrıtabilir. Yanlış ilişkilere saplanıp uzun yıllar kendine eziyet çektirebilir.

Akrep kadını arkadaşlık ilişkilerinde iyidir. Haddini aşmaz, duracağı yeri iyi bilir. Elinden geldiği durumlarda yardımı esirgemez. Ancak kendisi ufak tefek şeyler için yardım istemeyecek, en doğru anı bekleyecek, belki de o an hiçbir zaman gelmeyecektir. Buna bir çeşit “Godmother” durumu da denilebilir. İnsanların kendisine minnet borcu hissetmesini sever. Arkadaşlık ilişkilerinde düzeyli olduğu için çok sayıda arkadaşı vardır.

Akrep burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Akrep burcu kadını kendine yetebilmeyi sever. Kendine yetemezse başkalarının özel alanına müdahale etmesinden korkar. Çok fazla maddi beklentisi yoktur. Üretmeyi ve dönüştürmeyi bilir.  Tutumludur. Hayatı ciddiye almayan, gevşek ağızlı insanlardan ve kendisi ve yakın çevresi için tehdit oluşturabilecek kişilerden hoşlanmaz. Böyle kişileri hayatına sokmamak için gayret gösterir.

Akrep burcu kadınına ne hediye alınır?

Akrep burcu kadını kendisiyle ilgilenildiğini ve kadın olduğunun hissettirildiği parfüm, iç çamaşırı, çiçek vb hediyelere bayılır. Eğer akrep kadını arkadaşınız ise her zaman kullanabileceği deri bir kemer, bir cüzdan, kullanışlı bir gömlek, şık bir duvar aynası hediye ederek onu mutlu edebilirsiniz.

 

24 EKİM - 21 KASIM

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle