19/09/2020

ASLAN BURCU

23 TEMMUZ - 22 AĞUSTOS

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

ASLAN BURCU ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni : Güneş
Grubu: Ateş
Uğurlu günü: Pazar 
Uğurlu sayısı: 1 ve 4
Uğurlu taşı: Sarı zafir, sarı pırlanta
Uğurlu renkleri: Koyu sarı, altın, turuncu
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, sarı krizantem, orkide
Uğurlu kokuları: Misk, portakal çiçeği, gül 
En belirgin özelliği: Cömertlik
En büyük emeli: Zirveye çıkmak
En büyük hatası: Övünmek
Zayıf noktaları: Egoizm, gurur, hakimiyet hırsı 
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Koç, İkizler, Yay
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Koç, İkizler, Yay
Sekste uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Aslan

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Ateş grubuna ait olan Aslan burçları liderlik özellikleri ve gururlu yapılarıyla dikkatleri çekerler. Yönetme yetenekleri bir hayli fazladır. Kendine güveni olan bir burçtur. Güçlü bir karakteri vardır. Gurur her şeyden önce gelir. Sahne, ün ve şöhretle ilişkilendirilirler. Genellikle medyatik kişiler ve liderler bu burçtan çıkar.

Bulunduğu çevrede en güçlü ve en başarılı olan kişinin kendisi olmasını ister. Hırslıdır. Bazen hırslı yapısı sinirlerine hakim olmasında zorluk çıkartır. Dobra tavırları karşı tarafı kırabilir. Cesur tavırları, inandıkları uğrunda taviz vermemeleri ve dürüstlükleri ile belli bir duruşa sahiptirler. Sevgiye, aşka önem veren bir burçtur.

Tutkuludur. Cinselliğe önem verir. İş hayatında yükselmek, terfi almak önemlidir. Her zaman en tepede olmayı hayal ederler. Özgüvenlerinin yüksek olması, kendilerini ön plana atmaları, övmeleri bazen topluluk içerisinde tepki almalarına neden olabilir. Bunun sebebi Aslan burçlarının hiçbir zaman geride kalabilecek bir karakterde olmamalarından kaynaklanır.

Her zaman en iyisi ve en güzeli hayatlarında yer almalıdır. Lükse düşkündürler. Para konusunda tutumlu olsalar da konu marka veya popüler bir şey almak olduğunda kesenin ağzını açarlar. Fiziki görünüşlerine dikkat ederler. Her zaman bakımlıdırlar. Yanında olan kişinin de her zaman fiziksel olarak güzel olması gerekir. Çünkü onlar için hayat bir bütündür ve her şey görkemli olmalıdır.

Aslan burcu ve iş hayatı

Emir almayı sevmeyen Aslan burçları birinin altında çalışmakta zorlanabilir. Ya kendi işlerini açmaları gerekir ya da girdiği şirkette bir an önce yönetici pozisyonuna yükselmeleri gerekir. Yönetmeyi seven bu burç kariyerinde zirvede olmayı hedefler. Aktör, aktris olmaları muhtemeldir. Şov dünyasına yatkındırlar. Yönetici olabileceği her sektör onlara uygundur. Mühendislik, doktorluk, işletmecilik, öğretmenlik yapmayı da tercih edebilirler. Devlet yöneticisi de olabilirler.

Aslan burcu ve sağlık

Kalbi temsil eden bu burcun kendinde de dikkat etmesi gereken organ kalbidir. Sağlık problemi olmasa bile Aslan burçları zaman zaman kalp ağrısı veya sıkışması yaşayabilirler. Sırt ve bel tutulmaları oluşabilir. Damar ve kalp problemlerine açık olduklarından dolayı sağlıklı beslenmeye ve egzersiz yapmaya özen göstermelidirler.

Aslan burcu ünlüleri

Napolyon Bonapart, Madonna, Whitney Houston, Neil Armstrong, Jennifer Lopez, Barack Obama, Roger Federer, Jennifer Lawrence, Mila Kunis, Charlize Theron, Kobe Bryant, Halle Berry, Usain Bolt, Eric Bana, Meghan Markle, Christopher Nolan, Louis Armstrong, Fidel Castro, Jason Momoa, Sandra Bullock, Bill Clinton, Güler Sabancı, Michael Kors, Meryem Uzerli, Sinem Kobal, Elçin Sangu, Sibel Can, Gönül Yazar, Abdi İpekçi, Ahmet Hakan, Neslihan Atagül, Münir Özkul, Orhan Gencebay.

Aslan burcu ve ilişkiler

Aslan burçları aşk insanıdır. Belki gururlu yapılarından anlaşılmayabilir ama aşkı çok tutkulu yaşayan burçlardan biridir. Sevdiği zaman gururunu bir yana bırakır. Karşısındakini sahiplenir. Her an her dakika beraber vakit geçirmek isteyebilir. Tutkulu bir aşık olması bazen karşı tarafı kısıtlayabilir.

Aslan Burcu Kadını

Çekici Aslan kadınları gerek güzellikleriyle gerek giyimiyle dikkatleri çeker. Sevdiği kişiye sadıktır. Hayatında olan partner ona hayat standartlarının aynısını vermelidir. Aslan kadını her zaman hayat kalitesine önem verir. Kendisi gibi tutkulu bir partner ister.

Sevdiği kişiden her zaman ilgi bekler. Eğer ona yalan söyler ve gururunu kırarsanız Aslan kadınını bir daha göremezsiniz. Herkesin ilgi duyacağı Aslan kadını sadece kendini size adamışsa siz de onun sevgisine layık olmalısınız.

Aslan Burcu Erkeği

Aslan burcu erkeği, ılımlı, sevecen, zeki, romantik ve pratik tavırlarıyla dikkat çeker. İkili ilişkilerde mükemmel bir partnerdir. İltifatlardan ve övgülerden çok keyif alır. Ateş grubundan olduğu için sinirlendiğinde çevresine yakıcı bir etki gösterir.

O, şefkatle koruyan, hassas bir şekilde seven, şövalye ruhlu bir sevgilidir. Gösterişten hoşlanır ve beğendiği kişiyi tavlamak için lüks hediyeler almaktan kaçırmaz. Bu burcun erkeği dostane tavırları ve girişken yapısıyla çok fazla dost edinir. Evlilikten hoşlanır ve evine bağlıdır. Çocuklarına düşkün ve sevecen bir baba olur.

KOÇ BURCU

BOĞA BURCU

İKİZLER BURCU

YENGEÇ BURCU

ASLAN BURCU

BAŞAK BURCU

TERAZİ BURCU

AKREP BURCU

YAY BURCU

OĞLAK BURCU

KOVA BURCU

BALIK BURCU