30/10/2020

BALIK BURCU

BALIK BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Neptün
Grubu: Su
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu sayısı: 7
Uğurlu taşı: Akuamarin
Uğurlu renkleri: Deniz mavisi, yeşilimsi mavi, gümüş
Uğurlu çiçekleri: İnci çiçeği, beyaz gül, zambak
Uğurlu kokuları: Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği
En belirgin özelliği: Merhamet
En büyük emeli: Rahat
En büyük hatası: Kendini kötülemek
Zayıf noktaları: Hayalcilik, mantıksızlık
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Koç, Yengeç, Akrep, Balık
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Akrep
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Koç, Boğa, Aslan, Yay, Balık

GENEL ÖZELLİKLERİ
Balık insanlarının tek dünyası içinde yaşadığımız ve hayaller dünyasından tamamen ayrı olan gerçeklik değildir. Onlar için hayal ve gerçek arasında sınır yoktur. Balıklar sosyal yaşamda çok karmaşık bir insan görüntüsü verirler. Çünkü insan onların ne zaman ne yapacağını bilemez. Bir yandan iyi, anlayışlı ve yardımsever, diğer yandan çok kararsız, tutarsız, melankolik ve kırılgandırlar.

Bir konuda hem çok ateşli davranabilirler hem de çok korkak ve çekingen olabilirler. Kendilerini hep bir maskenin arkasına gizleyip, toplumun hoşuna giden her role girerler. Balık insanlarının her konuda bir fikirleri vardır. Konuşkandırlar. Günlük işlerin rutinliğinden nefret ederler. Mutlu olmak için gelecekte olmasını umut edecekleri yeni şeylere ihtiyaçları vardır.

BALIK KADINI
Balık burcu kadını, hırslı, tuttuğunu koparan, çekici, sempatik ve iyi huylu tavırlarıyla dikkati çeker. Duygusal ve romantiktir. Evine bağlı bir yapısı vardır. Sezgileri kuvvetlidir. Güzel olan her şeyi sever ve rahatına fazlasıyla düşkündür. Kendisiyle ve başarılarıyla gurur duyar. Bu burcun kadınları ince ruhlu ve sanata düşkündür.

Her konuda en iyi olmak ister. İstediği her şeye ulaşmak için elinden gelen çabayı gösterir. Giyime, kuşama, bakımlı olmaya önem verir. Güzel ve zariftir. Aşk onun için her şeydir. Hayalindeki aşka ulaşmak ister. Sevip sevildiğine inandığı takdirde sadık ve tutkulu bir aşık olacaktır. İlişkisinde fazlasıyla fedakardır. Evliliğe yatkındır. Çocuklarına ve eşine bağlı olur.

BALIK ERKEĞİ
Balık burcu erkeği nazik, uyumlu, iyimser ve hayalperesttir. Umursamaz tavırları olaylardan fazla etkilenmemesine neden olur. Düzenden ve sorumluluk almaktan hoşlanmaz. Başına buyruk yaşamaktan keyif alır. Hayranlık duyduğu kadınlara aşık olur. Duygusal ve anlayışlı yapısı vardır. Sevdiği kadını mutlu etmek için türlü romantizm oyunlarına başvurabilir. Sanatçı ruhludur, güzelliğe çok önem verir. Aradığı kişiyi bulduğuna inanırsa sadık bir eş olur. Aksi takdirde maceralar peşinde koşmaya devam eder. Eşine ve çocuklarına düşkün, sadık ve düşünceli bir eş olabilir.

Balık burcu kadını – Aşk

Aşka âşık olurlar, karşılarındaki kişi genelde teferruat gibidir; tabii bu yaşamlarının ilk zamanlarında olur. Tecrübe sahibi oldukça, dinginleşir, olgunlaşırlar. Karşısındakileri şefkatleriyle şımartabilirler fakat onların şımartabilmesi şımarmanız anlamına gelmesin, garip hareketlerle onları üzerseniz bir süre sonra yürekleri daralır ve tek kuyruk darbesiyle sizi terk ederler; aniden hayatınızdan çıkıverirler. Sevgilileriyle dost olmayı çok severler. Ayrıca Balık burcu kadınları psikolojik ya da duygusal sorunları olan partnerlere kapılmalarıyla meşhurdur.

Balık burcu kadını – Cinsellik

Seks bu mistik deniz kızları için spiritüel ve transandantal bir deneyimdir. Kahin özellikleri sayesinde Balık kadını ne istediğinizi sizden daha önce bilir ve karşısındaki kişiye zevk vermekten hoşlanır.

Balık burcu kadını – İlişkiler

Kişisel ilişkilerinde özverilidirler fakat zaman zaman inzivaya çekilip kendilerini yenilemeleri gerekir. Bu yenilenme hem onlara hem de sevdiklerine iyi gelecektir. Karşısındaki kişiden gelen güzel şeyleri almayı da öğrenmesi gereken bu özverili, cömert kadınlar için karşılıklılık alengirli bir şeydir. Bir su burcu olarak, kendine zaman ayırmadan başkasına kalbinin içindeki her şeyi dökmeye eğilimlidir.

Balık burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Balık burcunun kendi kendilerini ve etrafı iyileştirebilme güçleri vardır. Empatların azımsanmayacak bir kısmı bu burçtan çıkar. Güçlü yanlarının görünürlüğe kavuşabilmesi ve güçlenebilmesi için Balık kadınının kendi kendini küçümseyerek göz ardı etmek yerine, kendini keşfetmesi gerekir. Karşılarındaki kimseyi, olayı kolaylıkla okuyup çözebilirler.

Ağlamak onlar için çok olağan bir eylemdir, bu yüzden de adları sulu göze çıkmıştır. Balık burcu konuşmak yerine sizi dinlemeyi tercih eder. Biraz ketumdurlar, kendi dertlerinden çok söz etmezler ama sizi dinlerler ve konuşamadıkları için de sık sık ağlarlar.

Balık burcu kadınına ne hediye alınır?

Balık kadınları, yanına kendi yazdığınız bir şiiri iliştirdiğiniz bir demet çiçek gibi romantik hediyelere bayılırlar. Güzel olan her şeyi beğenirler. El üfleme cam prespapyeler, mücevher tonlarında vazolar, heykeller, rüzgâr çanları kalplerini fethedecektir. Ayrıca kendi sanat eserlerini yaratabilecekleri kaliteli sanat malzemeleri de güzel bir seçenek olabilir.

Balık burcu erkeği

Balık burcu erkeği – Aşk

Balık burcu kadınına göre daha sakindirler, duygularını daha az belli ederler ama bu onları duygusuz yapmaz, sadece derinde yaşarlar. Daldan dala konuyorlarmış gibi görünseler de aradıkları şey anlaşabilecekleri ve güvenebilecekleri kişiyi bulmaktır her insan gibi, sadece yöntemleri biraz zorlayıcı görünebilir.

Balık burcu erkeği – Cinsellik

Tıpkı kadınları gibi cinsellikte sınır tanımazlar; sakinden başlayıp kademe kademe ilerleyen geniş perspektifli bir cinsellik anlayışları vardır. Romans, aşk ve seks arasında bir ayrım yapmazlar ve seksi, sevgilerini ifade etmenin bir yolu olarak görürler.

Balık burcu erkeği – İlişkiler

Dengesizliği nedeniyle Balık erkekleri sıklıkla incinir ve hislerinin incindiğini hemen belli ederler. Hislerine karşılık bulamadıkları zaman Balık burcu erkekleri için ilişkinin kurbanıymış gibi hissetmek çok kolaydır.

Balık burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Neptün tarafından yönetilen bu hayalperestler, duygusal olarak da, spiritüel olarak da, entelektüel olarak da derinlere dalmayı severler ve asla sığ sularla yetinmezler. Havadan sudan konuşmak hoşlarına gitmez; ilk kez gittikleri bir buluşmada bile size kendinizle ilgili sorular sorup bu konu hakkında saatlerce konuşabilir.

Balık burcu erkeğine ne hediye alınır?

Doğal ve değerli taşlardan yapılma mücevherler hoşlarına gidebilir çünkü Balık burcu erkekleri çoğunlukla içlerindeki feminen tarafları keşfetmekten çekinmezler. Güzel kokmayı sevdikleri için parfüm sıkmaktan, çeşitli yağlar kullanmaktan hoşlanırlar. Pek çok Balık burcu erkeği kişisel temizlikleri konusunda titiz oldukları için kokulu banyo ve vücut ürünleri, suya bayılan bu burç için epey güzel bir seçenek olabilir.

 

Balık burcunun en iyi anlaştığı burçlar

Akrep – Balık uyumu

Akrep ve Balık’ın ilişkinin başından itibaren karşılıklı güçlü bir çekim hissetme ihtimalleri yüksektir. Gerçekten de Akrep – Balık çiftlerinin ilk görüşte âşık olduklarını söylemeleri ender bir şey değildir. Akrep, ilişkinin yöneticisi olmak isterken Balık da korunmak ve ilgilenilmek ister, dolayısıyla kontrolü başkasına devretmekten mutluluk duyar. Her ikisi de derin duygulara sahip bireylerdir ve esrarlı, bilinmeyen, sıra dışı şeylere ilgi duyarlar.

Yengeç – Balık uyumu

Her ikisi de duygusal ve şefkatli burçlar olan Yengeç ve Balık burcunun ilişkisi sağlam bir zemin üzerinde yükselecektir. Yengeç’in korumacı eğilimi Balık’ın hoşuna gidecekken Balık’ın hayalperestliği de Yengeç’in hayatına ihtiyaç duyduğu romansı getirecektir. Her ikisinin de hayal gücü yüksektir ama farklı açılardan: Balık ortaya fikir sunma konusunda iyiyken Yengeç de bu fikirleri eyleme dökme konusunda iyidir. Bu birliktelik sonu evlilikle bitmesi muhtemel uyumlu bir ilişki olacaktır.

Oğlak – Balık uyumu

Bu ikisi gece ve gündüz kadar birbirlerinden farklı olsalar da farklılıkları birbirilerinin eksikliklerini harika bir şekilde telafi etme eğilimindedir. Ayakları yere sağlam basan Oğlak, hayalperest, aklı bir karış havada Balık’a gerekli şekilde rehberlik edecektir. Balık’ın sınırsız hayal gücü ise Oğlak’ın hayatına enfes bir mizah unsuru ve uçarılık katacaktır. Oğlak’ın sadece ilişkide değil, cinsel hayatta da kontrolü eline alması Balık’ın hoşuna gidecektir. Bu birliktelik, gerçekten enfes ve başarılı bir ilişki olma potansiyeline sahiptir.

Balık burcunun anlaşamadığı burçlar

Terazi – Balık uyumu

Balık ve Terazi başlangıçta birbirlerine güçlü bir çekim hissetme ihtimali bulunan burçlardır lakin er ya da geç aralarındaki ciddi farklılıklar sorunlara yol açmaya başlayacaktır. Balık’ın zaman zaman aşırı duygusal olma eğilimi Terazi’nin gerçekten canını sıkabilir ve pek çok tartışmaya yol açabilir. Terazi’nin sosyalleşme ihtiyacı da Balık’ın yalnız kalma ihtiyacıyla çatışabilir. Her iki burcun da yoldan çıkma eğilimi olduğu için sadakatsizlik gibi sorunlar da ortaya çıkabilir.

İkizler – Balık uyumu

İkizler’in uçarı ve çoğu zaman düşüncesiz yaklaşımı Balık’ın duygularını sayısız kez incitecekken Balık’ın aşırı duygusallığı da özgürlüğüne düşkün İkizler’i ciddi anlamda yıldıracaktır. Ayrıca her ikisi de ilişki iyi yürümediğinde sadakatsiz olma ihtimali yüksek olan burçlardır. Her ne kadar aralarında bir çekim olsa da uzun süreli bir ilişkileri olmayacaktır.

Yay – Balık uyumu

Duygusal Balık, bir ilişkide tatmin olabilmek için birlikte olacağı kişiden adanmışlık, romans ve sevgi bekler. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün Yay ise bunu sağlamaya elverişli değildir ve esasen böyle bir birliktelikte kişiliğini yitirmekten korkar. Yay’ın zarafetten yoksun oluşu er ya da geç Balık’ın kalbini kıracaktır. Ayrıca sosyal açıdan da iki insan ne kadar uyumsuz olabilecekse o kadar uyumsuzlardır. Yay, Balık’ın çekingenliğini sıkıcı bulacakken Balık da inzivaya çekilmeyi sevdiği için Yay’ın parti merakını tolere edemeyecektir.

Belirsizler

Balık – Balık uyumu

Aynı burçtan eşleşmeler söz konusu olduğunda Balık – Balık eşleşmesi genelde en güzel olasılıklardan biridir. Her ikisi de birbirlerinin duygusal tatminini sağlayabilecek durumdadır ve birlikte, hayal güçlerini tetikleyen romantik zamanlar geçirirler. Ama bu ilişkide neredeyse hiç sağlam bir temel yoktur; pratik meselelerin çözümünde ve gerçeklikle bağlantı kurabilmek konusunda güçlükler yaşayabilirler.

Başak – Balık uyumu

Bir yandan Başak, balık’a ihtiyaç duyduğu denge ve pratik unsurunu sağlayabilir ve Balık da Başak’a arada gevşemesi gerektiğini hatırlamasına yardımcı olabilir. Ama cinsel hayatları sıkıntılı olabilir çünkü Balık, pek çok Başak’ın veremeyeceği bir düzeyde romans ve tutku bekler. Ayrıca Başak, Balık partnerlerinin canlarını sıkmamak için aşırı pratik olmamaya özen göstermelidir.

Balık burcuna uygun meslekler

Sezgisel ve çoğu zaman hayalperest olan Balık burcu yaratıcı yeteneklerinin öne çıktığı bir ortamda daha iyi hissedecektir. Hayırseverlik gerektiren işlerde de mutlu olur. Balık burcuna uygun meslekler şunlardır: “Sanatçı, hayır kurumu çalışanı, tasarımcı, balıkçı, balerin ya da balet, öykü anlatıcısı, medyum, sihirbaz, aktör, operet, barmen, seyahat danışmanı.”

19 ŞUBAT - 20 MART

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle