18/09/2020

BAŞAK BURCU

23 AĞUSTOS - 22 EYLÜL

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

BAŞAK BURCU ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Merkür
Grubu: Toprak
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu sayısı: 5
Uğurlu taşı: Koyu mavi zafir
Uğurlu renkleri: Açık sarı, açık mavi, kobalt mavisi
Uğurlu çiçekleri: Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği
Uğurlu kokuları: Leylak, limon, sardunya
En belirgin özelliği: Temizlik
En büyük emeli: Toplum tarafından beğenilmek
En büyük hatası: Çekingenlik
Zayıf noktaları: Titizlik, hastalığa karşı abartılı korku
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Oğlak
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Oğlak
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Aslan, Başak, Oğlak, Balık.

GENEL ÖZELLİKLERİ
Başak burcu insanının ayakları yere sağlam basar. Bazı insanların aklını başından alan durumlar Başak için olağan karşılanabilir. İşlerini çok titizlikle yaparlar ve bu arada detaylara da çok dikkat ederler .Bu burcun insanlarının ilginç bir yönü vardır ; Onlar ya düzeni sağlarlar veya karışıklığa sebep olurlar . İkisinin ortasını bulmaları zordur. Başak burcu insanlarının pratik yönleri dikkat çekicidir . Hayır demesini bilen insanlardır. Sağlık yönünden evhamlı ve hastalıktan korkmaya müsait insanlardır. İyi yemek yemekten ve iyi giyinmekten hoşlanırlar. Başak burcu tek eşlilikten yanadır. Biriyle birlikte olmak istediğinde hem kendisine hem de karşısındakine zaman tanır. Flörtlerin üstadı olarak bilinir.

BAŞAK KADINI
Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassastır. Titizdir ve en ufak ayrıntılara dikkat eden yapısıyla dikkat çeker. Dışarda olmaktan çok evinde vakit geçirmeyi tercih eder. Sorumluluklarını yerine getirmekten kaçınmaz. Pratik çözümleri ile birlikte yaşadığı insanların hayatını kolaylaştırır. Adalet ve merhamet duyguları fazlasıyla gelişmiştir. Mükemmeliyetçidir. Yaşadığı ilişkiye ve partnerine sahip çıkar. Bir başak kadınını yıldırmanız zordur. Onun kendisini güvende hissetmesi için kontrolün elinde olması gerekir. Mizah anlayışı oldukça gelişmiştir. Alıngan yapısına dikkat etmek gerekir. Kin tutmaz ama darıldığı kişiyi de kolayca affetmez. 

BAŞAK ERKEĞİ
Başak burcu erkeği, inatçı, detaycı, titiz ve mantıklı bir yapıya sahiptir. Bakımlı ve hoş görünmek ister. Kendisine önem verir. Para konusunda kendisine ve sevdiklerine para harcamaktan çekinmez. Ancak zaman zaman gereğinden fazla tutumlu hatta cimri bile olabilir. Temizlik onun için çok önemlidir. Etrafta fazla eşya görmek istemez. Sakin ve sadelikten yanadır. Aynı şey ilgilendiği karşı cins için de geçerlidir. Daha çok sade ama şık tarzları beğenir. Karşı cinste nezaket ve kibarlık arar. Aşık olmaktan korkar ama sevdiği zaman da sadık bir erkek olur. Sevgilisi onun aynı zamanda en yakın dostudur. Ancak zaman zaman ruh halinin değişmesi ve düşüncelerinin netleşmemesi durumunda çevresindekileri önemsemeden bencilleşebilir.

Başak burcunun en iyi anlaştığı burçlar

Boğa – Başak uyumu

Boğa da Başak da içe dönük olmaya meyilli burçlardır ve sık sık dışarı çıkıp sosyalleşmek yerine evlerine kapanmayı severler. Başak’ın detaycılığı Boğa’nın güvenlik ihtiyacını karşılar. Her ne kadar her ikisinin de sabırlı olmaları gerekse de sonunda rahatlatıcı, uyumlu bir ilişki olacaktır.

Yengeç – Başak uyumu

Her ne kadar bu iki burç pek çok farklılığa sahip olsa da birbirleri için biçilmiş kaftan gibidirler. Başak’ın hemen her konudaki pratikliği Yengeç’in doğal duygusal derinliği ve güvenlik ihtiyacını tamamlar. Her ikisi de sakin ve dengeli bir ilişki için gerekli olan farklı bir şeyi getirirler ilişkilerine. Yengeç de Başak da son derece duyarlı kişilikler oldukları için ilişkileri ilgi ve şefkat dolu bir ilişki olacaktır.

Oğlak – Başak uyumu

Başak’la Oğlak bir elmanın iki yarısı gibidir. İkisi de entelektüelliğe ve muhafazakâr bir yaşama önem veren çalışkan, gayretli insanlardır. Bir çift olarak sosyal hayata bakış açıları da benzerdir; her ikisi de etraflarındaki insanların niceliğinden çok niteliğine önem verirler. İlişkinin önemli meselelerinin hepsinde uzlaşacakları için uzun süreli bir birliktelikleri olacaktır.

Başak burcunun anlaşamadığı burçlar

İkizler – Başak uyumu

Bu iki burç birbirlerine kötülük etmeye fazlasıyla eğilimlidir. İkizler, Başak’ın inanılmaz derecede donuk ve sıkıcı olduğunu düşünürken Başak da İkizler’in yaramaz ve uçarı olduğunu düşünecektir. Başak’ın katılığı İkizler’in hercailiğiyle çatışacak, bu da İkizler’in başka arayışlara girmesine sebep olacaktır.

Terazi – Başak uyumu

Başak burcunun eleştirel ve talepkâr olma eğilimi, eğlence düşkünü ve rahat tavırları olan Terazi için can sıkıcı olacaktır. Terazi’nin uçarılığı ve iradesizliği, mükemmeliyet odaklı Başak’ın aklına yatmayacaktır. Cinsel açıdan da bir uyum yakalamaları zordur. Kısacası aralarındaki ilişki bir türlü dengenin bulunamadığı son derece karmaşık bir ilişki olacaktır.

Koç – Başak uyumu

Her ne kadar bu ilişki iki tarafın da bir miktar fedakârlığıyla iyi bir ilişki olabilecekse de ikisi de temelde epey dik başlı ve inatçıdır. Koç burcu her konuda lider olmayı, sözünü dinletmeyi isterken Başak burcu sorunlarını kendi bildiği yoldan halletmeyi sever. Cinsellik açısından da Koç, Başak’ın bilmece gibi karmaşık olduğunu düşünecek ve hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Belirsizler

Başak – Başak uyumu

İki Başak birlikteyken iyi bir ilişki söz konusu olabilse de her ikisinin de birbirlerinin sorunlarını kendi yöntemleriyle halletme ihtiyaçlarına özen göstermeleri gerekmektedir. Bu ilişkinin anahtar kelimesi tavizdir; eğer ikisi de taviz vermeyi öğrenebilirse başarılı olma ihtimali yüksek bir ilişki yaşarlar.

Balık – Başak uyumu

Bu ilişki iyi de olabilir kötü de. Bir yandan Başak’ın hayata pratik yaklaşımı hayalperest Balık’ın ayaklarının yere basmasını sağlayabilir. Balık’ın hayal gücü de Başak’ın dünyasına yepyeni bir boyut kazandırabilir. Diğer yandan da Başak’ın mükemmeliyetçiliği ve kılı kırk yarma huyu, Balık’ın partnerinden sınırsız ideallerini gerçekleştirme beklentisiyle ters düşebilir. Yine de her ikisi de birbirlerini tamamlamayı becerebilirseler iyi bir ilişki olabilir.

Başak burcuna uygun meslekler

Başak burcu insanları pratik, analitik ve çalışkandır; herhangi bir sorunun çözümü için ne yapılması gerektiğini bilirler. Bu nedenler iyi bir organizasyon gerektiren, sorun çözmeye dayalı işlerde başarılı olacaklardır. “Memur, marangoz, yazar, peyzaj mimarı, hemşire, psikolog, kitapçı, ekonomist, eleştirmen, müfettiş, şifacı” gibi meslekler Başak burcu için uygun mesleklerdir.

Başak burcu ünlüler

 • Michael Jackson
 • Pink
 • Tom Ford
 • Beyoncé
 • Sean Connery
 • Stephen King
 • Cameron Diaz
 • Richard Gere
 • Bernie Sanders
 • Kobe Bryant
 • Mary Shelley
 • Leo Tolstoy
 • Agatha Christie

KOÇ BURCU

BOĞA BURCU

İKİZLER BURCU

YENGEÇ BURCU

ASLAN BURCU

BAŞAK BURCU

TERAZİ BURCU

AKREP BURCU

YAY BURCU

OĞLAK BURCU

KOVA BURCU

BALIK BURCU