18/09/2020

EV HANIMLARININ KESİN BİLMESİ GEREKEN ŞEYLER

Kahvaltıda haşlanmış yumurta çok seviyorsanız bu yöntemle yumurtalarınızı haşlarken hiç zorlanmayacaksınız. Yumurtalarınızın haşlanma işleminde kabın içindeki suya atılan tuz yumurtalarınızın daha kolay soyulmasına yardımcı olacaktır.

Kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan ojeler zaman zaman bozulma dolayısıyla katı bir hal alır ve şekil bozukluğuna dönüşür. Bu durumun önüne geçebilmek için ojenizin içine birkaç damla aseton damlatmanız yeterli. Damlattığınız aseton sayesinde ojenizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Evde yemek hazırlarken ellerinizde pancar gibi bazı renkli malzemelerden geçen lekeleri bir parça limon ile rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Duvarlarınızda meydana gelen kalem ve boya gibi zorlu lekelerden sadece bir diş macunu yardımıyla kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda diş macunu soğan gibi koku bırakan malzemeler doğrayan kişilerin ellerine sürülmesiyle kokuyu hemen ortadan kaldırır.

Yüzüğünüz parmağınıza artık büyük geliyor ve kayıyorsa parmağınızdaki yüzüğün kaymasını engellemek için yüzüğün halka kısmına oje sürebilirsiniz.

Evde kullandığınız gündelik hayatınızda sıklıkla tercih ettiğiniz kazaklarınızda sarkma problemi yaşıyorsanız kazaklarınızı bir poşete koyarak derin dondurucuya atmanız ve bir gece bekletmeniz bu sarkmalardan eser bırakmayacaktır.

Çoraplarınızın kaçmasından şikayetçiyseniz çorabınızı ayağınıza giymeden hemen önce üzerine saç spreyi sıkmanız yeterli, saç spreyi çorabınızın kaçmasını engelleyecektir.

Eğer saçınıza veya herhangi başka bir yere sakız yapışmışsa sakın panik yapmayın. Sakız yapışan yerin üzerinde sadece bir buz gezdirerek sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.