22/09/2020

KADINA ŞİDDETE HAYIR

KADIN CİNAYETLERİNE HAYIR!!!

 

Ülkemizde bir türlü bitmeyen kadına karşı şiddet olayları bütün ülkeyi üzüntüye boğmaya devam ediyor. İnanın nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum. Elimizden birşey gelmiyor, bir insan başka bir insanın canını allah korkusu olmadan alabiliyor. ALLAH tabiki bu şeytanların cezasını verecek buna hiç şüphem yok, Başlıkta kadın cinayetlerine hayır diye yazdım ama aslımda cinayetlere hayır da yazabilirdim.

Çünkü insanlar artık çığrından çıkmış erkek kadın farketmiyor, psikolejisi normal insanlar azaldı. Toplumun bilinçlenmesi acilen gerekli bu caniler şeytanlar aramızda görmek istemiyoruz. Canı yaradan vermiş kimin haddine ALLAH'IN verdiğini almak.

Anne baba çocuklarını ilk başta kendileri eğitmeli diye düşünüyorum. Genel olarak gözlemlediğim çocuklara daha 2 yaşına bile gelmeden ellerine verilen tabletler, telefonlar vs çocuklar bunlarla büyüyor. aile beraber sohbet etmiyor, herkes kendi odasına çekiliyor, birlik beraberlik ilk olması gereken yerde olmuyor.

Demek istediğim çocuklarımız aile sevgisiyle büyümüyor. Sevgi nedir bilmiyor, yaşları ilerledikçe anne babaya saygıları sevgileri olmuyor. Anne babaya karşı sevgisi saygısı olmayan bir bireyin toplumda diğer insanlara karşıda sevgisi saygısı olmuyor. Halbuki çocuklarla vakit geçirilse onlarla beraber oyunlar oynansa sohbet edilse böyle bir ortamda yetişen çocuk cani olurmu elbette olmaz. Buda yetermi buda yetmez.

Bu insanlara yapılan şiddetin cezalar gerçekten çok düşük caydırıcı cezalar olması gerekiyor. En ağır nasıl ceza verilecekse öyle cezalar verilmesi gerekiyor. birinin canını katleden insan kılığına girmiş şeytan suçu işledikten sonra 5 - 10 yıl hapis yatıp çıkıyor. Bu caydırıcı bir durum değil, bazen uzaklaştırma veriliyor buda yetmiyor.

Burdan yetkililere sesleniyorum: Artık yeter canlar gidiyor her geçen gün gittikçe bu şiddetler çoğalıyor. En ağır cezalar getirilsin artık, kadın erkek kim suçluysa cezasını çeksin bir daha kimse cesaret edemesin böyle bir durumu...

 

mis50.com yöneticisi

ALİ ZORLU

 

Bir cevap yazın