19/09/2020

KOVA BURCU

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

KOVA BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Uranüs
Grubu: Hava
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu sayısı: 4 ve 8
Uğurlu taşı: Ametist, yeşim
Uğurlu renkleri: Koyu mavi, karışık renkler
Uğurlu çiçekleri: Hercai menekşesi, kartopu, kır çiçekleri
Uğurlu kokuları: Sümbül, yasemin
En belirgin özelliği: İşbirliği
En büyük emeli: Yükselmek
En büyük hatası: Başkalarına hayranlık duyma
Zayıf noktaları: Aldırmazlık, soğukluk
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Yengeç, Terazi
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Yengeç, Terazi Sekste uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Başak, Akrep, Kova

GENEL ÖZELLİKLERİ
Kova insanları, değişimi, yenilik ve macerayı sever. Arkadaş canlısı ve uyumlu olsalar da tepkilerini kestirmek zordur ve ne yapacaklarını önceden tahmin etmek pek mümkün olmaz. Onlar için maddi değerlerin hiçbir anlamı yoktur. Tamamen dostluğun egemen olduğu bir dünya özlemi içindedirler. Aşk, bu burç için ideallerinden sonra gelir. Aşksız bir dünyada daha az karmaşanın olacağını düşünen Kovaların sayısı hiç az değildir. İkili ilişkilerde hoşgörülüdürler ve kıskançlıklarını dizginleyebildikleri sürece kalp kırmazlar.

KOVA KADINI 
Becerikli, değişken, kararlı ve özgürlüklerine düşkün kadınlardır. Çevresi tarafından sevilen ve aranan kişilerdir. Dostluğa fazlasıyla önem verirler. Akılcı ve pratiktirler. İlişkide kendisini kısıtlayan erkeklerden hiç hoşlanmazlar ve karşısındaki erkekten dürüstlük beklerler. Çünkü kendileri de açık sözlü ve gayet nettir. Kova kadınları duygusal anlamda çok hassastır ve iyi bir partner olur. Girdiği bir ortamda kıyafetleriyle de kendini hemen belli eder. Çünkü stili farklıdır ve klasik giyinmesini hiç sevmez.

KOVA ERKEĞİ 
Kova erkeğinin en belirgin özelliği çok yönlü oluşudur. Onun ilgisini çeken fazla şey vardır. En merak ettiği konulardan biri de insanlardır. Bu yüzden, kadın veya erkek, kiminle karşılaşırsa bir süre durup onu incelemek ister. Sizinle tanıştığında da fazlaca ilgilenecektir. Sizinle uzun uzun konuşacak, saçınızdan fikirlerinize kadar her şeyi öğrenmeye çalışacaktır. Bu size ümit vermesin çünkü kısa süre sonra bir kadınlada aynı şekilde ilgilenecektir. Çalışkan ve neşeli bu erkekler duygularını kolay kolay belli etmezler. Her anlamda mükemmelliyetçidirler ve zor beğenirler. Neşeli kadınlardan hoşlanırlar. İkili ilişkilerinde iyi bir sırdaş ve tutkulu bir aşık olurlar.

Kova burcu kadını – Aşk

Kova kadınlarının soğuk bir cazibesi vardır; tıpkı uzaktaki bir yıldızın soğuk ve cılız parıltısı gibi. Yanınızda otururken bile ruhları sizden binlerce ışık yılı uzaklıkta olabilir. Sıcakkanlı, duygusal sevgililer olamaz değillerdir. Ama gerçekten âşık oldukları şey zihinsel bir ilişkidir; önemli olan şu anda ilişkilerinde ne hissettikleri değil, gelecekteki planlarıdır.

Kova burcu kadını – Cinsellik

Söz konusu cinsellik olduğunda Kova kadını nadiren sıradan bir seksi tercih eder. Başkalarını utandırabilecek pek çok şeyi yapmaktan keyif alır ve yeni şeyler denemekten çekinmezler. Dolayısıyla partnerlerinden de aynı şeyi beklerler; bu nedenle partnerinin de açık fikirli olması gerekmektedir.

Kova burcu kadını – İlişkiler

Kova kadınlarının ilişkilerinde kişisel alana sahip olmaları, kendi hayatıyla ilgili kararları kendilerinin verebiliyor olmaları önemlidir. Son derece bağımsız olan Kova kadınları uzun süre boyunca aynı yere çakılı kalmaktan hoşlanmazlar. Bu burcun kadınları için iletişim önemlidir. Ayrıca çoğu Kova kadını kendini “sapyoseksüel” olarak görür, dolayısıyla güçlü bir zekayı çekici bulurlar.

Kova burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Kova kadını herhangi bir toplumsal standarda uymaz. Sınırlarda yaşamayı sever ve her zaman çizgi dışı düşünür. Toplumsal adalet ve toplumsal değişim gibi konulara ilgi duyan Kova kadınları yoksulluk, dünya sağlığı, eşit haklar gibi konulara katkıda bulunmayı ister: Bu nedenle bir Kova kadınını protestolarda, imza kampanyalarında, mitinglerde vs. görmeniz olasıdır.

Kova burcu kadınına ne hediye alınır?

Kova kadınları, aldığınız hediye daha önce görmedikleri bir şey olduğu müddetçe ne alırsanız alın beğenir. Hemen hemen her şehirde bulunan bir zincir mağazadan hediye kartı vermek, ona önemsenmiyormuş gibi hissettirebilir. Dolayısıyla Kova kadınına tıpkı onun gibi benzersiz ve sıra dışı bir şey almanız gerekmektedir. Nadir bulunan kristaller ya da taşlar güzel bir seçenek olabilir.

 

Kova burcu erkeği – Aşk

Kova erkekleri çoğu zaman tuhaf bir espri anlayışına sahiptir; bu espri anlayışını flört ettikleri kişileri baştan çıkarmak için kullanırlar ve aynı anda birkaç kişiyle flört edebilirler. Müzmin bekarlıkları ile nam salmış Kova erkeklerinin tuhaf yanlarıyla başa çıkmak uzun vadede zor olabilir.

Kova burcu erkeği – Cinsellik

Bunaltılmadığı müddetçe Kova erkeği sekse, romansa ya da aşka iş ciddiyetiyle yaklaşır. Cinselliğe yönelik yaklaşımı mesafeli ve komik olabilir – katı yürekliliği ve ardında kırık kalpler bırakmasıyla meşhurdur. Erotizm, Kova erkeği için deneysel bir alandır; oyunlar oynamayı, fantezileri canlandırmayı ya da en yeni seks oyuncaklarını kullanarak sekse bilimsel bir yaklaşım getirmeyi sever.

Kova burcu erkeği – İlişkiler

Kova erkekleri toplumun standartlarına ve beklentilerine uymayı reddeden özgün insanlardır. Bu özgünlükleri kıyafet, meslek ya da siyasal bakış açısı seçimlerinde görülebilir ama daha ziyade eş seçimlerinde ortaya çıkar. Her daim kendilerinden daha sıra dışı insanlarla birlikte olmayı isterler.

Kova burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Kova burcu erkeği pek çok insan tarafından merak edilen ama çok az insan tarafından gerçekten anlaşılan insanlardır. Bunun sebebi büyük ölçüde Kova erkeklerinin çoğu zaman ya zamanının çok ötesinde olmaları ya da çoğu insanın duymaya hazır olmadığı radikal fikirlere sahip olmalarıdır. Çoğu zaman toplumdan dışlanmış hissederler. Kendileri gibi düşünen, onlar gibi ileriyi gören insanların yanındayken mutlu olurlar.

Kova burcu erkeğine ne hediye alınır?

Kova erkeğinin tuhaf şeyleri biriktirmek gibi bir alışkanlığı vardır. Güzel bir tıraş makinesi gibi bir hediye de onu mutlu edebilir ama eski zamanlardan kalma görünümlü bir teleskop, antika gözlük gibi sıra dışı şeyler daha çok hoşuna gidecektir. Ayrıca entelektüelliğe önem veren Kova erkekleri için kitaplar, dergiler, çizgi romanlar da güzel bir seçenek olabilir.

Kova burcunun en iyi anlaştığı burçlar

Yay – Kova uyumu

Yay burcu da Kova burcu da macerayı, çeşitliliği ve öngörülemezliği seven neşeli, enerjik ve canlı burçlardır. Ayrıca her ikisi de büyük düşünür ve dünyayı tüm insanlık için daha iyi bir yer haline getirme fikrini severler. Topluma ve insanlar arası etkileşime duydukları sevgi sosyal hayatlarının zengin olmasını sağlayacaktır. Aralarındaki ilişki uzun süreli ve eğlenceli bir ilişki olacaktır.

Terazi – Kova uyumu

İkisi de hava burcu olduğu için etraflarında insanların olmasını sever ve aktif bir sosyal hayata ihtiyaç duyarlar. Ayrıca entelektüel açıdan da aralarında güçlü bir bağ olacaktır. Eğer Kova, Terazi’nin başkalarını mutlu etme ihtiyacını zayıflık olarak görmeyip anlayabilirse, ilişkileri uyumlu bir evlilikle sonlanabilir.

İkizler – Kova uyumu

Kova da İkizler de eğlenceye düşkün, sosyal yönü kuvvetli bireylerdir; muhabbet etmeyi, fikir alışverişini ve her türden çeşitliliği severler. İlişkileri o kadar ilginç ve büyüleyicidir ki sürekli konuşma ihtiyacı hissederler. Cinsel hayatları da son derece tatmin edici ve tutkuludur; ikisi de birbirini çekici bulacaktır. İlişkilerinde kıskançlık ya da garez olmadığı müddetçe uyumlu bir birliktelikleri olacaktır.

Kova burcunun anlaşamadığı burçlar

Başak – Kova uyumu

Her ikisi de rasyonel burçlar olsa da hayata yaklaşımları o kadar farklıdır ki birbirleriyle çatışırlar. Başak burçlarının kılı kırk yaran, kötümser tarafları iyimser ve arkadaş canlısı Kova’nın canını sıkacaktır. Kova’nın sürekli insanlarla etkileşim halinde olma ihtiyacı da bir toprak burcu olarak eve kapanıp kalmaya meyilli olan Başak’ın hoşuna gitmeyecektir.

Balık – Kova uyumu

İlk başta bu ikisi birbirlerinin büyüleyici fikirlerine kapılıp gitseler de eninde sonunda Balık, özgürlüğüne düşkün, uçarı Kova’nın gözüne fazla ilgi meraklısı görünecektir. Kısa süre sonra Kova, Balık’ın yüce idealleri ve bağımlı olmaya meyli nedeniyle bunalacaktır. Balık ise Kova’nın mesafeli yaklaşımı nedeniyle sevilmediğini, beğenilmediğini düşünecektir. Son olarak bu ikisi birbirlerini aşağıya çekecek ve ilişkileri uzun vadede başarılı olamayacaktır.

Akrep – Kova uyumu

Kova’nın kendi bireyselliğinden en ufacık bir ödün verme konusundaki isteksizliği talepkâr Akrep’in canını sıkacaktır. Akrep’in bunalımlı halleri, kıskançlığı ve sahipleniciliği de Kova’nın kapana kısılmış hissetmesine sebep olacaktır. Ayrıca bir çift olarak sosyal hayatlarının ne ölçüde olması gerektiği konusunda da sıkıntı yaşayacaklardır: Kova sürekli parti verip etrafında insanların olmasını isterken Akrep yalnız kalmayı tercih edecektir. Kısacası, bu birliktelik pek çok açıdan tatmin edicilikten uzaktır.

Belirsizler

Kova – Kova uyumu

Kova – Kova birlikteliği harika bir ilişki olma potansiyeline sahiptir. Her ikisi de kabullenici, yenilikçi, sosyal yanı güçlü ve değişkendir. Cinsel hayatları tatmin edici, sosyal hayatları zengin olacaktır ve birlikte pek çok macera yaşayacaklardır. Bununla beraber her ikisinin de bireyselliklerini uçlara götürme ve bir çift olarak aidiyetlerine özen göstermeyi ihmal etme tehlikesine dikkat etmelidirler. Ayrıca ikisinin de bağlılığın ille de boğucu, negatif bir kavram olmadığını öğrenmeleri gerekmektedir.

Aslan – Kova uyumu

Kova’nın yenilikçi fikirleri ve doğal ışıltısı Aslan’ı büyülerken Aslan’ın sanatsal tutkusu Kova’nın hoşuna gidecektir. Gelgelelim Kova, Aslan’ın ilgi—alâka beklentisini karşılayamayacak kadar mesafeli olabilecekken Aslan’ın ölçüsüzlüğü ve bencilliği insancıl Kova’nın canını sıkabilir. Birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya dikkat ederlerse aralarındaki ilişkinin iyiye gitme ihtimali vardır lakin her ikisinin de bunun için uğraşması gerekmektedir.

Kova burcuna uygun meslekler

Kovalar hayal güçlerini işlerinde kullanmaya yatkın burçlardır. Hayal gücünün gelişimine olanak tanıyan meslekler Kovalar için uygundur. Ayrıca insanlığa faydası olan ve zeka gerektiren işler yapmayı da severler. Bu nedenle “Kovalar uzay bilimci, astronot, yoga eğitmeni, fotoğrafçı, pilot, astrolog, uçak mühendisi, elektrikçi, mucit, radyolog, sosyal medya uzmanı, terzi, teknik ressam olduklarında daha mutlu olabilirler.''

KOÇ BURCU

BOĞA BURCU

İKİZLER BURCU

YENGEÇ BURCU

ASLAN BURCU

BAŞAK BURCU

TERAZİ BURCU

AKREP BURCU

YAY BURCU

OĞLAK BURCU

KOVA BURCU

BALIK BURCU