18/09/2020

OĞLAK BURCU

22 ARALIK - 19 OCAK

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

OĞLAK BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Satürn
Grubu: Toprak
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu sayısı: 2 ve 8
Uğurlu taşı: Lal
Uğurlu renkleri: Koyu kahverengi, kurşuni
Uğurlu çiçekleri: Kara gül, kadife çiçeği, kamelya
Uğurlu kokuları: Kamelya, çam
En belirgin özelliği: Dik başlılık
En büyük emeli: Yükselmek
En büyük hatası: Agresiflik
Zayıf noktaları: Abartılı titizlik, her şeyi ciddiye alma
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Başak, Oğlak, Balık

GENEL ÖZELLİKLERİ
Bu burçtan olanlar genellikle çalışkan, güvenilir, kararlı, disiplinli, azla yetinmesini bilen ve düzenli insanlardır. Genellikle iyi birer eş ve anne-baba olurlar. Geleceği ayrıntılı bir biçimde planlama istekleri nedeniyle zaman zaman kuruntulara kapılabilir, hatta depresyona girebilirler. Her zaman işleri başlarından aşkın olduğundan insanlarla zor ilişki kurarlar ve çok fazla sosyal oldukları söylenemez. Yine de çalışkan ve özverili tavırlarıyla insanların saygısını kolayca kazanırlar. Genellikle iyi bir sırdaş olurlar, ancak başkalarının başarısızlıklarını abartma konusunda bazen sınırları aşabilirler.

OĞLAK KADINI
Oğlak kadınının en belirgin özellikleri hırslı yapısı, evcimen tavırları, çalışkanlığı ve dürüstlüğüdür. Her zaman kendinden emin görünür ve en yakınındakilere bile kolay kolay güvenemez. Çevresindeki insanlara karşı mesafeli tavırlar sergiler, nezaket sınırlarını asla aşmaz. İş konusunda iddialı ve hıslıdır. Aşk konusunda ise kalbinden çok mantığıyla hareket eder ve temkinli adımlar atar. Sadık bir eş ve sevecen bir anne olur. Evliliği bir meslek gibi ele alır ve planlar. Aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle zaman zaman çekilmez olabilir.

OĞLAK ERKEĞİ 
Hırslı ve çalışkan bir erkektir. Çalışmazsa mutlu olamaz. Geceleri ofiste çok zaman geçireceğini bilmeli, bunu kabul edemeyecekseniz en baştan ondan uzak durmalısınız. Oğlak erkekleri gurur duyabilecekleri bir sevgili ararlar ve başarılı kadınlardan hoşlanırlar. Hatta onların “mükemmel” kadının peşinde olduklarını söylemek abartılı olmaz. Eğer patronuyla ya da iş hayatındaki rakipleriyle tanıştırırken gurur duyabileceği biri değilseniz yanınızda pek kalmayacaktır. Espriri duygusu çok gelişmiştir ve bu erkek sizi yataktayken bile güldürebilir. Eğer siz de onu eğlendirebilir ve sıkıntısını dağıtmayı başarabilirsiniz size bağlanması hiç zor olmayacaktır.

Oğlak burcu kadını – Aşk

Oğlak kadınları gençlik yıllarında bile her ilişkisini sonsuza kadar sürmeyecek bir ilişki olarak görmekte güçlük çekerler. Daha ilk buluşmada karşısındaki kişiyle yaşlandıklarında neye benzeyeceklerini düşünürler.

Ciddiyetsizlikten hoşlanmayan ve ciddi bir ilişki isteyen Oğlak kadını için sevgili olmak genellikle kafa karıştırıcıdır. Yakın arkadaşlarına, uzun süredir hayatında bulunan insanlara âşık olma ihtimali yüksektir. İlk bakışta aşk pek mümkün değildir; bir Oğlak kadının sizi sevdiğini fark etmesi uzun zaman alabilir.

Oğlak burcu kadını – Cinsellik

Cinsel açıdan, Oğlak kadının vahşi yanını görmeye hazırlıklı olun; doymak bilmez iştahı ve yabani tarafının tadına bakmaktan çekinmemesi ile Oğlak kadını, gündelik hayatta dominant olsa da sevişme esnasında kontrolü zaman zaman bırakmayı da tercih edebilir.

Oğlak burcu kadını – İlişkiler

Taliplilerinin gösterdiği ilgiye kayıtsız olan Oğlak kadını sizden son derece direkt olmanızı ve dosdoğruca çıkma teklifi etmenizi bekliyor olabilir. Ancak bu şekilde onun için bir şey hissedip hissetmediğinizi bilebilir. Yoksa sizin üstü kapalı çabalarınızı fark etmeyebilir.

Oğlak burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Genel olarak dört dörtlük bir canlı olan Oğlak burcu kadını etrafındaki her şeyin öyle olmasını ister ve çoğu zaman kılı kırk yararak oluşturduğu A Planı’ndan bilmediği bir B Planı’na ani geçişlerden hoşlanmaz – B Planı daha iyi bir seçenek olsa bile. Ciddi ve çalışkan olan Oğlak burcunun eğlenceye ayırdığı zaman bile dikkatli ve önceden planlanmıştır.

Oğlak burcu kadınına ne hediye alınır?

Oğlak burcu kadını geçmişe ve tarihe büyük ilgi duyarlar; bu nedenle evlerinde sık sık antikalar ve eski eşyalar bulunur – ne kadar eski görünümlüyse o kadar iyidir. Bu nedenle onlara antik bir değeri olan ya da bir şekilde geçmişi hatırlatan bir hediye almayı tercih edebilirsiniz.

Oğlak burcu erkeği

Oğlak burcu erkeği – Aşk

Oğlak erkekleri çoğu zaman acımasızlıkları ve zalimlikleri nedeniyle Zodyak’ın “kötü çocukları” olarak bilinirler. Öte yandan daha gençlik yıllarında kendi hayatlarını kurmaya başlarlar ve sorumluluk sahibi bir partner olurlar.

Oğlak burcu erkeği – Cinsellik

Duygusal açıdan çıkıntılı olabilen Oğlak burcu erkekleri söz konusu seks olduğunda tam tersi olabilir. Zaman zaman huysuz halleriyle baş etmeyi başarabilirseniz Oğlak erkeği sizi sadakatle ve yatak odasında güzel bir hizmetle ödüllendirecektir; o meşhur iş ahlâkını sizi mutlu etmek için uygulayacaktır.

Oğlak burcu erkeği – İlişkiler

Oğlak erkeğiyle birlikteyken onu sadece sabahleyin işe gitmeden önce ve akşam geç vakitte işten döndüğünde görme ihtimaliniz yüksek. Kendinize bir meşgale uydurduğunuz, bir işkolikle birlikte olmaktan sıkıntı duymadığınız müddetçe sorun çıkmayacaktır.

Oğlak burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Hedef odaklı Oğlak erkeğini, kariyer ile ilgili isteklerinden hiçbir şey alıkoyamaz. Her ne kadar aşırı ciddi görünseler de Oğlak erkeğini tanıdığınız zaman ne kadar hayat dolu olduğunu göreceksiniz. Oğlak erkekleri kara mizahı sever ve en iç karartıcı durumlarda gülünecek bir şey bulabilirlerse şayet içlerindeki melankolik eğilimi kontrol altına almayı başarabilirler.

Oğlak burcu erkeğine ne hediye alınır?

Oğlak erkeğine hediye almak zor olabilir çünkü israftan ve havailikten hiç hoşlanmaz. Yine de içten içe sevgi ve ilgi görmek için can atar. Oğlak erkekleri kaliteli şeylerden hoşlanır: Kaliteli deri eşyalar, ısmarlama giysiler, ceketler, antika eşyalar ya da nadir kitaplar hoşlarına gidecektir. En sevdiği yazara ait bir kitabın ilk baskısı güzel bir seçenek olabilir.

 

Oğlak burcunun en iyi anlaştığı burçlar

Boğa – Oğlak uyumu

Her ikisi de toprak burcu olduğu için birbirlerinin hayata yaklaşımlarını doğal bir şekilde anlarlar. Her ikisi de paraya ve güvende olma hissine çok önem veren burçlardır; dolayısıyla hedefleri ve hayalleri ortak olacaktır. Boğa, Oğlak’ın her ikisi için de güvenli bir hayat inşa etme çabasını taktir ederken Oğlak da Boğa’nın evi çekip çevirme konusundaki kararlılığından memnun olacaktır.

Balık – Oğlak uyumu

Balık – Oğlak ilişkisi bireyler arası farklılıkların faydalı olduğu bir ilişki olacaktır. Oğlak, Balık’ın ayaklarının yere sağlam basmasını sağlar ve ona güvende olma hissi verirken Balık da hayata ciddiyetle yaklaşan Oğlak’ın hayattan biraz daha keyif almasını sağlayacaktır. Her ikisinin de birbirlerinin zayıf yönlerini tamamlayan özellikleri vardır ve bu sayede ilişkileri güzel bir geleceğe sahip olabilir.

Başak – Oğlak uyumu

Başak ile Oğlak, hayata yaklaşımları açısından bir elmanın iki yarısı gibidirler. Her ikisi de evi çekip çevirmeye büyük önem verirler. Sahip oldukları şeyler için çok çalışır ve elindekileri yüzeysel arkadaşlıklardan oluşan büyük bir grupla değil dikkatle seçtikleri küçük bir grup arkadaşla paylaşmayı severler. Her ikisi de daha ziyade pratik ve akıllı insanlar oldukları için ilişkileri romantik ya da tutkulu bir ilişki olmaz ama uzun süreli bir ilişki olmaya aday bir ilişkidir.

Oğlak burcunun anlaşamadığı burçlar

Koç – Oğlak uyumu

Koç ve Oğlak, iki burç birbirinden ne kadar farklı olabilirse o kadar farklıdır. Koç’un risk alma ve başını derde sokma merakı muhafazakâr ve vakur Oğlak’ın sinirini bozacaktır. Oğlak’ın da güvenli bir hayat ve geleceği planlama isteği, tipik olarak ölçüsüz ve müsrif olan Koç’un aklına yatmayacaktır. Her ikisi de her şeyin en doğrusunu bildiklerini düşündüğü için ilişkide ipleri eline almak isteyecek, birbirleriyle sürekli bir iktidar çatışması içinde olacaklardır.

Yay – Oğlak uyumu

Bilhassa Yay burcu için muhtemelen hayal kırıklığı olacak cinsel hayat bu ilişkideki en önemli sorunlardan biri olacaktır. Gerçekçi ve mantıklı Oğlak, Yay’ı uçarı ve çocuksu bulacakken eğlence düşkünü Yay da Oğlak’ın geri kafalı olduğunu düşünecektir. Aralarındaki ilişki büyük ihtimalle uzun süreli bir ilişki olmayacaktır.

Aslan – Oğlak uyumu

Aslan, muhafazakâr, mutaassıp Oğlak’ın gözüne çok ölçüsüz ve taşkın görünecekken Oğlak da övülmeyi, yakınlık kurmayı seven Aslan’a çok soğuk gelecektir. Bu iki burç gece ve gündüz gibidir; ilişkilerinde para, seks ve sosyal hayat gibi pek çok konuda uyuşmazlık yaşarlar. Pek çok Aslan – Oğlak birlikteliği genelde kısa ömürlüdür.

Belirsizler

Oğlak – Oğlak uyumu

Bir yandan iki Oğlak’ın ilişkisi itibarın, zenginliğin ve güvenliğin fazlasıyla yüksek olduğu pratik, başarı odaklı bir ilişki olabilecekken diğer yandan da eğer ara sıra yeni şeyler denemek için çaba sarf etmezlerse bu ilişki tutkudan, heyecandan mahrum olacaktır. Ayrıca her ikisinin de kariyerine odaklanıp evliliklerini unutma ihtimalleri var ki bu da ileride sorunlara yol açabilir.

Yengeç – Oğlak uyumu

Her ne kadar Oğlak’ın başarı odaklı yaklaşımı Yengeç’in güvende hissetme ihtiyacına ve rahatlık arayışına karşılık gelse de Oğlak’ın doğal mesafeliliği Yengeç’in duygusal ihtiyaçlarını doyurmayabilir. Bununla birlikte eğer Yengeç türünün pozitif bir örneğiyse, Oğlak’ın özverisi ona fazlasıyla yetecektir. Ayrıca ikisi de paraya önem verir, ki bu da ilişkilerine ahenk katacak bir özelliktir.

Oğlak burcuna uygun meslekler

Dürüstlükten, sadakatten, çalışkanlıktan hoşlanan, geleneğe ve içinde yaşadığı sisteme bağlı Oğlaklar için ideal meslekler, yönetim, finans, programlama ve hesaplamaları gerektiren mesleklerdir: Örneğin, “Sendikacı, borsacı, disiplin kurulu başkanı, arkeolog, mimar, icra memurluğu, kimyagerlik, kariyer danışmanı, çiftçi, müteahhit, jeolog, tarihçi, marangozluk” gibi.

 

 

KOÇ BURCU

BOĞA BURCU

İKİZLER BURCU

YENGEÇ BURCU

ASLAN BURCU

BAŞAK BURCU

TERAZİ BURCU

AKREP BURCU

YAY BURCU

OĞLAK BURCU

KOVA BURCU

BALIK BURCU