23/09/2020

SAÇ MODELLERİ

SAÇ MODELLERİ NELERDİR

Moda dünyası, her alanda olduğu gibi saç modelleri alanında da her sezon daha farklı modeller sunarak sezonun daha şık ve alımlı geçmesi için yeniliklerini sunar.

Yeni sezonda da yine bazı saç modellerini daha bir ön plana çıkan moda dünyasının bu yenilikleri hakkında sizlere vereceğimiz bilgileri değerlendirerek stilinizde yenilik yapabilirsiniz.

Saç modeli seçilirken sadece saçın güzel görünmesi için bir şekil verilmez. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da ölçü alınması gereken bazı kriterler vardır. Mesela yüz şekliniz yapacağınız modelde son derece etkilidir veya kıyafetinize göre bir saç modeli çıkartmanız da daha şık olmanıza yardımcı olur.

Kadın Saç Modelleri

  • Hacimli bukleler,
  • Dokulu ve ıslak saç modeli,
  • Kısa saç modeli,
  • Romantik at kuyruğu,
  • Balık sırtı örgü,
  • Topuz saç modelleri,
  • Dalgalı saç modelleri,
  • Merkezden Ayrık Yüze Yapışan Saç Stili,
  • Karmaşık örgülü saç modelleri,
  • Dağınık topuz saç modelleri.

Hacimli Bukleler

Estetik bir görünüm arayanlar ve farklı bir stile bürünmek isteyenlerin tercih edebilecekleri en güzel saç modellerinden biri hacimli bukleler saç modelidir. Saçlarınızı kıvırcık hale getirerek elde edebileceğiniz bu model, daha çok özel toplantılar, düğün, nişan, balo, iş toplantısı gibi önemli yerler için tercih edebileceğiniz bir saç tasarımıdır. Hacimli bukleler için ince saç maşası kullanmanız ve saçlarınızı kabartmanız yeterli olacaktır.

Dokulu Ve Islak Saç Modeli

Omuz hizasında olan saçlara çok daha yakışan dokulu ve ıslak saç modeli yapmak, diğer tüm modellere göre çok daha kolaydır. Yapılması gereken saçların geriye taranarak jöle veya daha farklı bir saç ürünü ile şekillendirmek olacaktır. Dış görünüşte hoş bir izlenim bırakmak ve aynı zamanda çok da uğraşmamak için tercih edebileceğiniz dokulu ıslak saç modeli, yeni sezonun en trend saç modellerinden biridir.

Kısa Saç Modeli

Uzun saçlar, her kadının tercih edebileceği saç modeli değildir. Özellikle de yoğun çalışan kadınlar ve temposunu düşüremeyen bayanlar bu saç modelinden uzak dururlar. Kısa saç modeli, yeni sezonda da geçmiş sezonlarda da kadınlar arasında en beğenilen modellerden biriydi. Daha kolay şekil verilmesi ve daha zahmetsiz taranması belki de tercih edilmesindeki en önemli etkenlerin başında geliyor. Saçlara kurumsal bir hava vermek için de tercih edilenkısa saç modelleri, 2019 moda dünyasında yine kendinden en çok söz ettiren modellerden biri olacak.

Romantik Atkuyruğu

Hafta sonu bir partiye katılmayı düşünüyor ve nasıl bir saç modeli yapacağınız konusunda karar veremiyorsanız romantik atkuyruğu saç modeli tam size göre! Hem daha derli toplu görünmek hem de şık olmak için tercih edebileceğiniz bu saç modeli biraz zahmetli olsa da yapılmaya değer modellerden biridir. Ayrıca tercih edeceğiniz abiye modeline göre stilini belirlediğinizde beklediğinizden çok daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Balıksırtı Örgü Saç Modeli

Saçları iki eşit parçaya bölerek daha sonra çapraz şekilde örülmesi ile elde edilen balıksırtı saç modeli, aslında yeni bir model değil. Bu saç tasarımı hakkında farklı kaynaklarda yer alan bilgilere göre mısırın azizeleri de bu modeli yaparlardı. Tarihi nedir bilmem ama bence en güzel saç modellerinden biridir. Hem yapımının kolay olması hem de hoş bir görünüm sunmasından dolayı kesinlikle 2019’un en trend saç modelleri arasına girmeyi hak ediyor.

Topuz Saç Modelleri

Geçmişten günümüze gelinceye kadar modası hiç eskimeyen saç modellerinin başında topuz saç modelleri gelir. Bu model, resmi törenlerde, özel günlerde, gündelik yaşamda, ofis ortamında ve daha akla gelebilecek tüm alanlarda kullanılabilen bir modeldir. Basit bir şekilde yapılabilen topuz saç modeli uygulamadan önce giyeceğiniz kıyafete göre şeklini belirlemeniz ve yüz hattınıza en uygun model olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Dalgalı Saç Modelleri

Yeni sezonun kendinden en çok söz ettiren saç modellerinden biri dalgalı saç modelidir. Bu model, hem kolay yapılması ile hem de hoş bir görünüm sunması ile kadınlar arasında en çok tercih edilen modeldir. Saçlarınızda saç şekillendirici veya fön makinesi kullanmak istemiyor ve aynı zamanda da hoş bir görünüm elde etmek istiyorsanız akan dalgalı saç modelinin tam size göre olduğunu söylemekte fayda var.

Merkezden Ayrık Yüze Yapışan Saç Stili

2019 yılında farklılık arz eden bir saç modeli arayışı içinde iseniz kesinlikle denemenizi tavsiye ettiğim saç modellerinden biri de merkezden ayrık yüze yapışan saç stili olacak. Bu modeli, daha önce televizyon dünyasında defileler yaparken fazlasıyla gördük. Geçtiğimiz sezonun son demlerinde daha bir kendini gösteren merkezden ayrık yüze yapışan saç stilini yapmak için yapmanız gereken tek şey, saçlarınızı tepeden ikiye bölerek perçemlerle bir görünüm elde etmek olacak.

Karmaşık Örgülü Saç Modeli

Genç kızların daha çok tercih ettiği ve gerçekten de hoş bir görünüm sunan karmaşık örgülü saç modeli, yeni sezonun en beğenilen modellerinden biridir. Romantik ve aynı zamanda çekici bir model için ideal bir seçim olabileceğini söylemem gereken bu model biraz uğraş istese de ciddi anlamda beklentilerinizi elde etmenize yardımcı olabilecek bir modeldir.

Dağınık Topuz Stilleri

Saç modelleri arasında en çok beğenilen ve yapılması daha kolay olan saç modellerinden biri dağınık topuz stilidir. Buna ulaşmak için çok da çaba sarf etmenize gerek yok. Saçınızı üstten toplayın ve şekil vermeden dağıtarak bu görünümü elde edin. 2019 moda dünyasının en güzel ve en beğenilen saç modellerinden biri olması sanırım ilham almak adına yeterli olacaktır.

Kaynak: www.neoldu.com