20/09/2020

TERAZİ BURCU

TERAZİ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Venüs
Grubu: Hava
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu sayısı: 6
Uğurlu taşı: Opal
Uğurlu renkleri: Açık pembe, açık mavi, turkuaz
Uğurlu çiçekleri: Pembe krizantem, pembe gül
Uğurlu kokuları: Gardenya, yasemin, orkide
En belirgin özelliği: Olgunluk, saygı, zariflik
En büyük emeli: Mükemmel dostluk
En büyük hatası: Kendini beğenme
Zayıf noktaları: Gösterişten hoşlanmak
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Kova
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Kova
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Koç, İkizler, Yengeç, Başak, Terazi

GENEL ÖZELLİKLERİ
Terazi burçları genellikle iyi huylu, cazibeli, sempatik, nazik, hoşgörülü, akıllı, çalışkan sabırlı olurlar. Genellikle diyoruz çünkü bu burcun ideal portresi çok çabuk kavgacı, asık suratlı, inatçı, tembel, boşboğaz ve sabırsız olan tersine dönüşebilir. Kişisel tartışmalardan çekinir. Çabuk karar verme konusunda biraz zayıftır. Karar alacağı konular üzerinde daha çok durup, düşünmek ister. İlişkilerinde de değişik özellikler gösterebilir. Bugün burada sizinle sıkı fıkı iken başka yere gidince unutup oradakiler ile kaynaşabilir. Geri dönünce ilişkiye kaldığı yerden devam eder. İlişkilerinde her zaman bağlı kalmayabilirler. Ama tam bir birliktelik yakaladıklarında açık ve dürüst davranırlar. Çok sevdiklerinde tutku dolu bir aşkla bağlandıklarında ise burçlar kuşağının en sadık ve ateşli burcu olabilirler.

 

Terazi burcu kadını – Aşk

Terazi burcu kadınının her zaman bir ilişkisi vardır: ya uzun süreli bir ilişki içindedir ya da sürekli sevgili değiştirir. Bu aşk kadınları hiçbir zaman durulmayabilirler ama uzun süreli bir ilişki yaşadıklarında da asla geleneksel bir evlilik yapmazlar. Bazı Terazi kadınları “mükemmel sevgili” fantezisine kendilerini fazla kaptırırlar ve bu nedenle çok sık hayal kırıklığına uğrarlar. Öte yandan sevgilisini her yönüyle kabul edebildiği zaman güzel bir ilişki yaşayabilirler. Bu, sevgilisinin her şeyini sevmek demek değildir; daha ziyade kusurlu olmasına izin vermek demektir.

Terazi burcu kadını – Cinsellik

Cinsel açıdan Terazi kadınları, layıkıyla eğlenmesine izin verdiğiniz zaman gerçekten çok mutlu olurlar. Böyle yaptığınız taktirde bu iyiliğin karşılığını verirler. Terazi kadını cinsel birleşmeden önce öpülmeyi, ön sevişmeyi, güzel sözler işitmeyi seven kadınlardandır. İltifat almayı, ne kadar güzel olduğunu duymayı sever, aceleye getirmekten hoşlanmaz.

Terazi burcu kadını – İlişkiler

Dizginlenmekten hoşlanmayan Terazi burcu kadınları için en uygun eş açık fikirli, kıskanç olmayan insanlardır. Ne isterse yapabileceğini bildiği bir ilişkide olduğu müddetçe ilişkilerine sadık kalırlar – bilhassa alelade flörtler, arkadaşça takılmalar gibi şeyler için açık kapı varsa.

Aynı zamanda Terazi burcu kadınlarının, birlikte oldukları insanlara gerçek kişiliklerini göstermeye ihtiyacı vardır. Çünkü her şeyi toz pembe göstermek için acılarını saklama eğilimleri olabilir.

Terazi burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Terazi burcu kadınları kendileri olmayı severler. Her zaman heyecanlı ve eğlenceli bir maceraya açıktırlar. Otostop çekmek, lunaparka gitmek gibi şeylere bayılırlar. Eğlenceye, gülmeye, neşeye ve güzelliğe düşkündürler. Özgür olmayı sevdikleri için olumsuz özellikleri fazla olan insanlardan kaçarlar. Tasasız, çekici ve rahattırlar.

Terazi burcu kadınına ne hediye alınır?

Terazi burcu kadınları alımlı dış görünüşlerine vurgu yapan hediyeleri çok beğenirler. Pek çok Terazi kadını süslenmeye bayılır. Bu nedenle güzel bir cep aynası harika bir hediye olabilir. Ayrıca romantik insanlar oldukları için gerçek çiçekler ya da kendi yazdığınız bir şiir de güzel bir seçenek.

Terazi burcu erkeği

Terazi burcu erkeği – Aşk

Terazi burcu erkekleri acı gerçeklerdense şiirsel bir ideali tercih eden umutsuz romantiklerdir. Partnerleri açısından Terazi erkeklerinin yüksek kaidelerine uyum sağlamak zor olabilir. Gerçek hayatın keskin kenarları bu burcun erkekleri için tatsızdır. Her daim yanlış bir karar vermekten ve uzun süreli bir ilişkiye girmekten korkan Terazi erkekleri hakkında bir karar vermek yanıltıcı olabilir.

Terazi burcu erkeği – Cinsellik

Terazi burcu erkeği cinselliği yaşamının hayatî bir parçası olarak görür. Cinselliğe olan sevgisi fiziksel değil psikolojik kaynaklıdır. Size verebileceği her şeyi verir ama karşılığında da aynısını bekler. Son derece maceraperest olduğu için yeni şeyler denemeye meraklıdır.

Terazi burcu erkeği – İlişkiler

Terazi burcu erkeği yalnız olmaktan nefret eder ve kendisiyle, duygularıyla yüzleşmekten korkar. Bu nedenle birden fazla partnerle kendisini oyalar. Uzun süreli ilişkide ise Terazi erkeği hayallerinizin erkeği olabilir: Sizi iltifatlar ve jestlerle şımartır. Kendi içindeki özgürlük – bağlılık çelişkisini bir çözüme bağlayabilirse güzel bir ilişki ortaya çıkabilir.

Terazi burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Terazi burcu erkeği gerçek bir ehlikeyiftir; daldan dala konar, karmaşa yaratır, sonra da bir anda ortadan kaybolur. Dürüstlük, birlik ve güzellik gibi ütopik idealler üzerinde şiirler yazmayı sever.

Terazi burcu erkeğine ne hediye alınır?

Terazi burcu erkekleri Zodyak’ın züppeleridir. Son modaya uygun giyinmeyi severler ve pek çok erkeğin giyemeyeceği türden şeyler giyerler. Şapkalar ve şallar, dikkat çekici gözlükler en sevdiği aksesuarlar arasındadır; dolayısıyla bu tarz bir hediye hoşlarına gidecektir. Modaya düşkün olan Terazi burcu erkekleri için önemli olan kalite değil yeniliktir. Hediye seçiminde buna dikkat ederseniz çok seveceği bir hediye alabilirsiniz.

 

Terazi burcunun en iyi anlaştığı burçlar

Kova – Terazi uyumu

Kova da Terazi de sosyalleşmeyi, konuşmayı ve insan içinde olmayı severler. Bir çift olarak sosyal hayatları oldukça zengin ve doyurucu olacaktır. Ayrıca birbirleriyle fikirlerini paylaşmaktan da hoşlanırlar. Terazi’nin doğal diplomatlığı Kova’nın inatçı damarını yumuşatacak, birlikte zorlu yolları kolaylıkla aşacaklardır.

İkizler – Terazi uyumu

Romantizm uyumu açısından İkizler ve Terazi birlikteliği ideal bir birlikteliktir. Entelektüel, cinsel ve sosyal açıdan birbirleri için biçilmiş kaftan gibidirler. Her ikisi de çeşitliliği sever ve farklı farklı ilgi alanlarının olmasından hoşlanırlar. Her ikisi de kıskançlıktan uzaktır ve tutkulu insanlardır. İlişkileri uyumlu bir ilişki olacaktır.

Yay – Terazi uyumu

Sıcakkanlı Terazi ile tutkulu Yay burcu asla birbirlerinden sıkılmazlar. Terazi burcu, maceraperest Yay burcu için ilişkiyi ilgi çekici kılmayı becerebiliyorken Yay burcu de entelektüellik tutkusuyla birlikte Terazi’ye istediği zihinsel tatmini sağlayabilir. Yay burcu bağımsızlık arzusunu Terazi’nin güvenilir bir partner ihtiyacına engel olmadığı müddetçe uzun süreli bir birliktelikleri olacaktır.

Terazi burcunun anlaşamadığı burçlar

Balık – Terazi uyumu

Terazi de Balık da başkalarının mutluluğuna odaklanan duygusal burçlar olduğu için başlangıçta iyi bir ilişki gibi görünse de Balık burcu insanlarla geçinmek konusunda Terazi burcuna benzemez. Balık burcu Terazi’nin çeşitlilik merakını uçarılık olarak görecekken Balık’ın üzgün olduğu zamanlarda kara kara düşünme huyu ve ilgilenilme ihtiyacı Terazi’nin canını sıkmaya başlayacaktır.

Yengeç – Terazi uyumu

Bu ikisinin ilişkide epey farklı ihtiyaçları vardır. Yengeç derin bir duygusal bağ kurmak isterken Terazi entelektüel bir bağ kurmak isteyecektir. Yengeç’in bunalımlı halleri de eğlenceye düşkün Terazi’nin sinirlerini bozacak, Terazi’nin uçarılığı Yengeç’in güvenlik ihtiyacı ile çatışacaktır. Ayrıca Yengeç burcunun aşırı derecede eleştirel olma eğilimi nedeniyle Terazi burcu ilişkiden soğuyabilir.

Boğa – Terazi uyumu

Her ikisi de sanattan, müzikten, hayatın incelikli yönlerinden zevk alsa da ortak noktaları burada sona erer. Boğa burcu birlikte güvenli bir hayatın temellerini atmanın planını yaparken Terazi burcu bunu sıkıcı bulur. Terazi’nin uçarılığı ve iradesizliği de Boğa’yı irrite edecek ve güvende hissetme ihtiyacıyla çatışacaktır.

Belirsizler

Terazi – Terazi uyumu

Bu birlikteliğin en güçlü noktası, her ikisinin de güzel şeyleri, sanatı ve uyumu seviyor olmasıdır. İki Terazi birlikte geçinip gitmekten, mümkün olduğunca barışçıl bir hayat yaşamaktan başka bir şey istemezler. Bununla beraber çözüme ulaşmamış çatışmalar sorun yaratabilir. Her ikisi de çatışmadan kaçındıkları için önemli meselelerin çözümü normalden daha uzun sürebilir.

Koç – Terazi uyumu

Bu ilişki çoğu zaman güçlü bir karşılıklı çekimle başlar. Her ikisi de cinselliğe eşit oranda değer verdiği için ten uyumları yüksektir. Pek çok açıdan birliktelikleri ilham verici olacaktır. Bununla beraber Koç burcu, çok talepkâr olmamaya, Terazi’yi zapt etmeye çalışmamaya dikkat etmelidir. Aynı şekilde Terazi de Koç’un övgüye ve hayranlık dolu sözlere ihtiyaç duyduğunu unutmamalıdır.

Terazi burcuna uygun meslekler

Terazi burcu için mutlu bir hayatın anahtarı dengeyi bulmaktan geçer; özel hayatlarına yeteri kadar zaman ayıramayacakları işleri sevmezler. Bu tarz bir işe girdiklerinde bir an önce kurtulmak isterler. Güzellik ve adalet arayışı içinde olan Terazi burcu “iç mimar, dekoratör, diplomat, hukukçu, model, magazinci, kimyager, kariyer danışmanı, antikacı, güzellik salonu çalışanı ya da işletmecisi, tasarımcı, politikacı, noter, hâkim, hakem” olursalar mutlu bir iş hayatına sahip olabilirler.

 

 

23 EYLÜL - 22 EKİM

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle