19/09/2020

YAY BURCU

YAY BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Jüpiter
Grubu: Ateş
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu sayısı: 3, 5
Uğurlu taşı: Turkuaz
Uğurlu renkleri: Mor, menekşe moru
Uğurlu çiçekleri: Leylak, salkım, mor menekşe
Uğurlu kokuları: Nergis, menekşe, zambak
En belirgin özelliği: Canlılık
En büyük emeli: Şöhret
En büyük hatası: Alaycılık
Zayıf noktaları: Megolomanlık, konfor düşkünlüğü
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Koç, Aslan
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Koç, Aslan
Sekste uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Balık, Terazi, Yay

GENEL ÖZELLİKLERİ

İyimser, güleryüzlü, sokulgan, dürüst ve güvenilir olmak bu burcun en belirgin özellikleridir. Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan becerikliliklerinin de katkısı ile ele aldıkları her işte, özellikle felsefe konularında başarılı olurlar. Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık derecesinde pratik insanlardır. Bazen hiç düşünmeden, akılsızca risklere atılırlar. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Çok yönlü insanlardır ve çocuklara çok düşkün olduklarından çocuklarıyla dostluğa dayanan bir ilişki kuran ebeveynler olurlar.

YAY KADINI

Yay burcu kadını öncelikle gerçekten kültürlü bir kişiliğe sahiptir. Bu özellikleri ile her ortamda, her insanın dikkatini çekmeyi başarabilirler. Espri yetenekleri oldukça iyidir ve kendisi neşeli olduğu gibi insanlara da neşe verirler. Bu nedenle yay burcu kadını sevilen ve aranılan bir kadındır.

 

YAY ERKEĞİ

Yay burcu erkeği entelektüel bir kişiliğe sahiptir. Kibar, son derece bilgili ve beyefendi bir erkektir. Hayatının her alanında bu şekilde yaşamak ister. Aslında bu durumun onlar için çok önemlidir. Renkli, sevecen ve ılımlıdırlar. Cana yakın davranışları ile insanlar tarafından sevilen bir erkektir.

Yay burcu kadını – Aşk

Âşık bir Yay kadını tutkulu, enerjik ve her şeye hazırdır. Doğanın gerçek gücü olan Yay burcu kadını elinde yayı ve okuyla ormanlarda avının peşinde koşan, avcı Artemis’e benzer. İstediği şeyin peşinden gitmekten büyük keyif alır. Oturup hoşlandığı kişinin ona yaklaşmasını beklemeyi sevmez, ilk adımı kendisi atar.

Yay burcu kadını – Cinsellik

Vahşi yönü güçlü olan Yay burcu kadınlarıyla cinsellik, cesur ve atletik biriyseniz harika bir deneyim olabilir. Tüm gece boyunca sizi uyutmayacağı için dayanıklılığınızı artıracak esneme ve jimnastik hareketleri yapmanızda fayda var. Ayrıca Yay burcu kadınının yeni ve tehlikeli şeyleri denemeyi sevdiğini de unutmayın.

Yay burcu kadını – İlişkiler

Bazı insanlar Yay burcu kadınının kaba ve doğrudan tavırlarından rahatsız olabilirler. Yay burcu kadınları, onların enerjisine ve dobra tavırlarına uyum sağlayamayan insanlara karşı sabırsızdır. Ne yazık ki bazı insanlar bu kadınlar gücü karşısında sinip kalır ve bağımsız tavırlarının altında ezilirler. Dolayısıyla her ne kadar herkes tarafından sevilseler de Yay burcu kadınları genelde uzun yıllar boyu yalnız kalabilir.

Yay burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Bilinmeyen yerler, yeni insanlar, yeni fikirler ve yeni maceralar keşfetmek için can atan Yay burcu kadını özgür bir kadındır; hayatında modası geçmiş toplumsal cinsiyet rollerine ya da toplumsal tabulara yer yoktur. İstediği şeyi istediği zaman yapar ve bunun hakkında ne düşündüğünüzü umursamaz.

Yay burcu kadınına ne hediye alınır?

Yay burcu kadınlarının en sevdiği şey tuhaf bir hikâyesi olan hediyelerdir. Ayrıca yaratıcı yönlerini kullanmayı ve şimdiki zamanın ötesindeki gerçeklikleri tasavvur etmeyi severler. Dolayısıyla başka bir ülkeden gelen, özel bir hikâyesi olan hediyeler oldukça hoşlarına gidecektir.

Yay burcu erkeği – Aşk

Yay burcu erkekleri âşık oldukları zaman büyüleyici olurlar. Ama bu son derece kendine güvenen erkeklere âşık olduğunuz zaman dikkatli olun çünkü her daim av peşinde olacaklardır. Yay burcu için avlanmak her şeydir; flört ve arzunun dansını sergilemek üzere yaşarlar. Gidenin ardından yıllarını harcayıp yanında olan kişiyi görmezden gelebilirler. Zaman zaman da adanmışlıkları bu anlaşılmaz avcıları çekingen kılabilir.

Yay burcu erkeği – Cinsellik

Anı yaşamayı seviyorsanız, cinselliği seven bu neşeli ve cömert sevgili size keyifli bir deneyim yaşatabilir; tek bir şartla: yeteri kadar özgürlüğü varsa. Açık ilişki ya da sınırları belirsiz takılmacalar Yay burcu erkeğinin kendini en rahat hissedeceği ilişki türleridir.

Yay burcu erkeği – İlişkiler

Yay burcu insanları son derece eğlenceli ve esprilidir; bu da demektir ki partnerleriyle eğlenceli zamanlar geçirmekten keyif alırlar. Tutkulu, neredeyse her şeyi denemeyi isteyen Yay burcu erkeklerine en çok hitap eden partnerler, onlar kadar açık fikirli olan partnerlerdir.

Yay burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Son derece sosyal olan Yay burcu erkekleri kros kayağı, avlanmak, ilginç aşk maceraları gibi heyecan verici deneyimlerin peşinden koşmayı severler. Asla yola gelip evde oturup kalmaktan hoşlanmazlar. Çoğu zaman göçebe bir hayat sürer, oradan oraya dolaşır ve nadiren evlerine birilerini çağırırlar.

Yay burcu erkeğine ne hediye alınır?

Yay burcu erkeğine hediye alıyorsanız, az eşyayla seyahat etmeyi sevdiğini unutmayın. Ağır, hacimli ya da taşınması zor bir hediye almamaya dikkat edin. Güzel bir deseni olan, pratik ve taşıması kolay bir valiz hoşuna gidecektir, bilhassa sipariş üzerine yaptırılmış bir hediyeyse. Çok amaçlı alet edevatlar, zekice işlevleri olan eşyalar da oldukça ilgilerini çeker.

 

Yay burcunun en iyi anlaştığı burçlar

Koç – Yay uyumu

Koç burcu da Yay burcu da sağlıklı bir sosyal yaşamdan keyif alan ve yeni maceraları kucaklayan aktif, eğlence düşkünü burçlardır. Birliktelikleri eğlenceli ve tatminkâr bir birliktelik olacaktır. Her ikisi de doğal bir iyimserliğe sahiptir, bu da onları hem ayrı ayrı hem de birlikte ileriye taşır. Uzun süreli bir birliktelikleri olacaktır.

Kova – Yay uyumu

Kova burcunun yaratıcı yanı ile Yay burcunun maceracı yanı pek çok ortak noktaya sahiptir; bu da ilişkilerinin güçlü ve uyumlu olmalarını sağlar. Özellikle her ikisi de aktif ve yenilikçi bir cinsel yaşamdan zevk aldıkları için cinsel uyumları da yüksek olacaktır. Ayrıca her ikisi de değişimi, çeşitliliği ve macerayı sevdikleri için ilginç bir birliktelikleri olacaktır.

Aslan – Yay uyumu

Aslan da Yay da macera, dram ve özgürlük konusunda ortaktırlar. Bu nedenle ilişkileri eğlenceli ve uyumlu bir ilişki olacaktır. Her ikisi de aşkı ve hayatı eğlence kaynağı olarak görürler. Her ikisi de cinselliğe eşit şekilde ilgi duydukları için cinsel açıdan da son derece uyumludurlar.

Yay burcunun anlaşamadığı burçlar

Boğa – Yay uyumu

Yay burcunun macera, çeşitlilik ve aktivite tutkusu Boğa burcunun evcimen bir hayat sürdürme tercihiyle çelişecektir. Her ikisi de bir diğerinin bireysel güçlerini anlamaktan acizdir. Yay burcu, Boğa’nın yuvayı yapma konusundaki becerilerine ve kararlılığına yeteri kadar değer vermeyecektir. Boğa’nın huzurlu ve güvende hissetme ihtiyacı, Yay’ın sürekli hareket halinde olma, yeni şeyler deneme isteğiyle çatışacaktır. Ne yazık ki bu ikili arasındaki ilişkiler genelde kısa ömürlü olur.

Oğlak – Yay uyumu

Genel olarak konuşmak gerekirse Oğlak burcu, özgürlüğüne düşkün Yay’ın yanında fazla pratik ve muhafazakâr kalacaktır. Kısa süre sonra Oğlak sanki tüm sorumluluk onların üzerindeymiş gibi hissedecek, Yay ise Oğlak’ın gelenekselliğe ve sorumluluklara bağlılığı nedeniyle hapsedilmiş gibi hissedecektir. Yay’ın hayata vurdumduymaz yaklaşımı güvende olmayı seven Oğlak’ın sinirlerini bozacaktır. Kısacası aralarındaki ilişki uzun süreli ve uyumlu bir ilişki olmayacaktır.

Başak – Yay uyumu

Bu ikisi birbirine taban tabana zıttır. Özgürlüğüne düşkün, maceraperest Yay burcu, Başak burcunun düzen, güvenlik ve bağlılık ihtiyacını karşılayamayacakken Başak’ın eleştirme ve kusur bulma huyları Yay’ın sinirlerini bozacak, başka olasılıkların peşinden koşmasına yol açacaktır. Kısacası, bu ilişki her iki partnerin de bir diğerinin kişiliğinden memnun olmadığı dayanıksız bir ilişki olacaktır.

Belirsizler

Yay – Yay uyumu

Bir yandan iki Yay son derece eğlenceli bir ilişki yaşayabilirler: Hayatları macera, cinsellikleri ise tatminkâr olur. Bununlar beraber bu beraberlik, doğru düzgün bir yönlendirmenin ve sorumluluğun olmadığı bir ilişki de olabilir. Ayrıca farklı yönlere yönelme ihtiyacı da duyabilirler.

İkizler – Yay uyumu

Bu beraberliğin gücü hem Yay’ın hem de İkizler’in uçarı, bağışlayıcı ve eğlence düşkünü olmasından gelir. Ayrıca ikisi de bilgi edinmeyi, hayatın entelektüel yanını yaşamayı severler. Gelgelelim her iki burç da sebat, sorumluluk gibi özelliklerden mahrumdur, ki bu da her ilişkide sorunlara yol açar.

Yay burcuna uygun meslekler

Yay burcunun aklına bir şey düştüğünde o şeyi yapana kadar ellerinden geleni yaparlar. Belirli bir anda ne söylemeleri gerektiğini çok iyi bilirler. Farklı görevleri ve dinamik bir atmosferi severler. Bilime ve öğrenmeye merakları nedeniyle de “yabancı dil öğretmeni, çevirmen, avukat, danışman, jokey, profesör, bakan, eczacı, psikolog, jüri üyesi, senatör, sporcu, öğretmen, pasaport memuru, hakim” gibi meslekler Yay burçları için uygundur.

 

22 KASIM - 21 ARALIK

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

Bir cevap yazın