18/09/2020

YENGEÇ BURCU

21 HAZİRAN - 22 TEMMUZ

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

YENGEÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Ay
Grubu: Su
Uğurlu günü: Pazartesi
Uğurlu sayısı: 2
Uğurlu taşı: Yakut, aytaşı
Uğurlu renkleri: Beyaz, gümüş,beyaz, gri
Uğurlu çiçekleri: Nilüfer, beyaz gül, zambak
Uğurlu kokuları: Misk, müge,leylak
En belirgin özelliği: Sadakat
En büyük emeli: Maddi güven
En büyük hatası: Dikkatsizlik
Zayıf noktaları: İnatçılık, saldırganlık, limoni tabiat
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Akrep, Kova, Balık
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Akrep, Balık
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Başak, Terazi, Oğlak, Kova, Balık

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Su grubuna ait olan Yengeç burçları duygusal yapıları ve ailelerine düşkünlükleriyle bilinirler. Annelik denildiğinde Yengeç burcu akla gelir. Her zaman kendinden önce sevdiklerinin ve çocuklarının güvende olmaları onlar için önemlidir. Sevgiye, güvene çok değer verirler. Bu verdikleri değeri de aynı şekilde karşı taraftan beklerler. Hiç karşılık beklemeden kendilerini adaya bilirler. Onlar için her şeyin huzur içinde ilerlemesi önemlidir. Hisleri çok kuvvetlidir. Duygusal hayatlarında hep güven arayışı içindedirler. Bu durum bazen kıskanç olmalarına neden olabilir. Duygusal olmaları bazen karamsarlığa sürükleyebilir. Kırılgan yapıları olduğundan kimseye belli etmeden içerleye bilirler. Zaman zaman içlerine kapanabilirler. Ne yaşadıkları dışarıdan anlaşılmasa da içlerinde büyük fırtınalar kopuyor olabilir. Milliyetçi duyguları ön plandadır. Yaşadığı ülkeye, bölgeye sahip çıkarlar. Gelenekselci yapıları vardır. Köklerinden getirdikleri gelenekleri sürdürmeyi severler. Eski her zaman onlar için bir yol göstericidir. Bu eskiye bağlılık bazen modern dünyaya şüpheci bakmalarına neden olabilir. Yuva kurmak Yengeç burçları için önemlidir. İçgüdüsel olarak bu eğilimde olmaları bazen hatalı tercihler yapmalarına neden olabilir. İyi niyetleri suistimal edilebilir. Dostluk ilişkileri önemlidir. Evlerinde vakit geçirmeyi, misafir ağırlamayı severler. Yemek yapmaya yetenekleri vardır. El lezzetleri mükemmeldir. Muhtemelen birine yemeğe misafirliğe gidiyorsanız bu Yengeç burcu olmalıdır. Kesinlikle doymadan kalkamazsınız.

Yengeç burcu ve iş hayatı

Toplumu ilgilendiren konulara duyarlı olmaları geniş kitlelere hitap edecek iş ortamlarında başarı getirebilir. Halka ilişkiler, politika, danışmanlık, çevre duyarlılığına dair meslekler onlara göredir. Ayrıca el lezzetlerinden ötürü restoranda şef olmayı da tercih edebilirler. Paraya olan keskin zekaları da gayrimenkul yatırımı, bankacılık sektörlerinde başarı getirir. Denizcilikte, edebiyatta da kendilerini gösterirler. Aile mesleğini devam ettirmek de onlara güven verir.

Yengeç burcu ve sağlık

Duygusal yapıları sebebiyle sağlık problemleri olmasa da zaman zaman kendilerini düşük enerjili hissetmelerine neden olabilir. Sebep yokken hasta olduklarını düşünebilirler. Mideleri hassastır. Kadınlarda özellikle göğüs bölgesi problemleri oluşabilir. Hayat boyu dikkat etmeleri gerekebilir. Solunum yollarında da problemler meydana gelebilir. Göbek çevresi yağlanmasına açık olabilirler. Sürekli egzersiz yapmaları faydalı olacaktır.

Yengeç burcu ve ilişkiler

Hisli bir burç olduğundan sevilmek, sevmek hayatlarında önemli bir yer taşır. Sevdikleri kişiyle ömür boyu sürecek bir ilişki isterler. Geçici heveslerle vakit kaybetmezler. İlişkide duyguları incindiğinde farklı bir karaktere bürünebilirler. Bu naif burç intikam almak isteyen bir karaktere dönüşebilir.

Yengeç Burcu Kadını

Romantik bir kadındır. Elde etmek istediği her kimse her zaman amacına ulaşır. Bunu kendini ön plana atarak değil sessiz ve içten tavırlarıyla yapar. Kendine göre üstün olan erkekleri tercih edebilir. Kendinden noksan erkeklerin onu taşıyamayacağını düşünebilir. Aileyi yöneten taraf kendileri olabilir. Eğer bir Yengeç kadını eski ilişkilerinizden veya başkasından şüphelenirse tavırları bir anda değişebilir. Gerçeklik payı olmasa dahi bunu hissetmesi yeterli olacaktır.

Yengeç Burcu Erkeği

Bu erkek aşık olduğunda bilin ki hayalindeki dört dörtlük partneri bulmuştur. Hem güzelliğiyle hem hamaratlığıyla bir bütün olarak karşısındakini görür. Sadece güzellik veya sadece yetenekli olması yeterli değildir. Yengeç erkeği evine bağlıdır. Çocuklarına ve eşine sahip çıkar. Tutucu ve maço tavırları bazen ilişkide sorunlar yaratabilir. Kıskançtır. Onun ailesine karşı da saygılı olmanızı ister. Eğer bir Yengeç erkeğinin evdeki huzurunu kaçırırsanız o da yavaş yavaş sizden uzaklaşmaya başlar.

Yengeç burcu ünlüleri

Prenses Diana, Tom Cruise , Sylvester Stallone , Frida Kahlo, Nelson Mandela, Angela Merkel, Gaudi, Meryl Streep , Anthony Bourdain, Lionel Messi, Ariana Grande, Elon Musk, Margot Robbie, Mike Tyson, Giorgio Armani, Selena Gomez, Gisele Bundchen, Lindsay Lohan, Liv Tyler, Pamela Anderson, Nikola Tesla, 50 Cent, Müslüm Gürses, Vehbi Koç, Serenay Sarıkaya, Yıldız Tilbe, Sezen Aksu, Türkan Şoray, Deniz Seki, Tuba Büyüküstün, Ata Demirer, Müjde Ar

KOÇ BURCU

BOĞA BURCU

İKİZLER BURCU

YENGEÇ BURCU

ASLAN BURCU

BAŞAK BURCU

TERAZİ BURCU

AKREP BURCU

YAY BURCU

OĞLAK BURCU

KOVA BURCU

BALIK BURCU